i5 4210M 100 derece oluyor

emies

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6gb DDR3 1600mhz
SSD veya HDD modeli
500gb hdd
Ekran kartı
Nvidia geforce 940m 2gbVRAM
İşlemci
Intel i5 4210m
Merhaba. Bir hafta öncesine kadar bilgisayarımı yıllardır temizlememiştim ve fan aşırı çalışıyordu bilgisayarı soğutamayıp oyunları/sistemi kastırıyordu(kapanma söz konusu değildi). Şimdi ise 1 hafta öncesinde abim ile bilgisayarı temizledik/termal macunu yeniledik, kasma düzeldi fan eskisi kadar çalışmıyor. Bu sefer de performans sorunu çok olmamasına rağmen GTA 5'te 100derece olup sistemi pat diye kapatıyor. Ne olur yardım edin Serious Sam de bile oluyor bu.

Dediklerini yaptım. Şimdi Gta5'e giriyorum test edeceğim...
ThrottleStop indirip bu ayarları yapmanızı öneririm. Nirvana NB 15.6 MX-4 ile ısınıyor
Şimdi GTA 5'i yarım saat kadar sıkıntısız oynadım fakat sonrasında mavi ekran verdi. Ayarları -95'ten -88'e düşürünce belki düzelir dedim. Bu sefer de direk mavi ekran verdi. Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yanıt verin....
ThrottleStop indirip bu ayarları yapmanızı öneririm. Nirvana NB 15.6 MX-4 ile ısınıyor

Son düzenleme:
Dediklerini yaptım. Şimdi Gta5'e giriyorum test edeceğim...

Şimdi GTA 5'i yarım saat kadar sıkıntısız oynadım fakat sonrasında mavi ekran verdi. Ayarları -95'ten -88'e düşürünce belki düzelir dedim. Bu sefer de direk mavi ekran verdi. Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yanıt verin....
Ayarları 80'e düşürün üçünü de.

Benim başıma şöyle bir olay gelmişti. Laptopu satacaktım. Öncesinde fan temizliği yapıp öyle satayım dedim. Bilgisayarcıya götürdüm. Temizlik yaptı. Aldım eve geldim. Bu sefer eskisinden daha çok ısınıyordu. Tekrar götürdüm söktüler. Fan tam oturmamış. Sonra düzeldi.

Söylediğiniz programı denedim. Sırf kapanmasın diye 2.5GHz'ye düşürdüm. Ama hala aynı şekilde devam ediyor.
Şu anda saçma bir şey söylediğimi biliyorum ama bence işlemcim fiziksel bir sıcaklığa ulaşmıyor. İşlemci en ufak şekilde kullanıldığında 90derece bırakıldığında ise anında 50dereceye düşüyor (Oyun oynarken bile eskiden klavye alev gibi olurdu ve pc kapanmazdı şimdi ise klavye ısınmıyor bile.). Sistem boştayken 50derece bu arada. Termal macununu daha yeni değiştirdik fanları da temiz.
İnternette birkaç kaynakta 'fan oturmamış olabilir' diye okumuştum. Aynısı laptop'ta da geçerli mi acaba?
İşlemcimi tutan 4 vidanın giriş kısmı yani sandığım kadarıyla ayağının biri çıkık yerinden. Sırf onun yüzünden böyle büyük bir sorun olabilir mi?
Ne olur yardımcı olun bilgisayarda tek yapabildiğim şey Technopat'a girmek...

Son düzenleme:
Söylediğiniz programı denedim. Sırf kapanmasın diye 2.5GHz'ye düşürdüm. Ama hala aynı şekilde devam ediyor.
Şu anda saçma bir şey söylediğimi biliyorum ama bence işlemcim fiziksel bir sıcaklığa ulaşmıyor. İşlemci en ufak şekilde kullanıldığında 90derece bırakıldığında ise anında 50dereceye düşüyor (Oyun oynarken bile eskiden klavye alev gibi olurdu ve pc kapanmazdı şimdi ise klavye ısınmıyor bile.). Sistem boştayken 50derece bu arada. Termal macununu daha yeni değiştirdik fanları da temiz.
İnternette birkaç kaynakta 'fan oturmamış olabilir' diye okumuştum. Aynısı laptop'ta da geçerli mi acaba?
İşlemcimi tutan 4 vidanın giriş kısmı yani sandığım kadarıyla ayağının biri çıkık yerinden. Sırf onun yüzünden böyle büyük bir sorun olabilir mi?
Ne olur yardımcı olun bilgisayarda tek yapabildiğim şey Technopat'a girmek...
Evet tabii ki sorun olur. Tekrar kontrol edin.

Geri
Yukarı