i5-4210U için macOS sürümü önerisi

Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3 1600MHz
SSD veya HDD modeli
500GB Sabit Disk
Ekran kartı
Intel HD Graphics 4400
Anakart
HP Pavilion 15
İşlemci
i5-4210U
Elimde 4. nesil i5 işlemcili eski bir laptop var. Cihazda SSD yok, hard disk var. Ben bu sisteme Big Sur kurdum fakat tahmin edebileceğiniz gibi ağır çalışıyor. Big Sur + Windows 8.1 + Ubuntu şeklinde çalışıyor şu an sistem. Windows ve Ubuntu’dan bağımsız olarak sistem Big Sur’de ağır çalışıyor zira onları kurmadan önce de ağırdı. Stabil bir Hackintosh + Windows 7 + Ubuntu olarak kullanmak istiyorum ben bu cihazı. Hangi Hackintosh sürümünü önerirsiniz?

Monterey kur geç yağ gibi akıyor hocam Lenovo Z5070'te ve G5070'te Monterey kullanıyorum lakin Wi-Fi sıkıntı çıkarır tahminen AR9565 kullanıyorsunuzdur Big Sur'da çalışır bu kart. Wi-Fi kartınız nedir?

Monterey uyumluluğu varmış. Yani HD 4400 destekliyormuş galiba.
Monterey öneririm.

Ama HDD ağır çalıştırır sistemi o yüzden Mojave veya Catalina bakmalısınız.

Monterey kur geç yağ gibi akıyor hocam Lenovo Z5070'te ve G5070'te Monterey kullanıyorum lakin Wi-Fi sıkıntı çıkarır tahminen AR9565 kullanıyorsunuzdur Big Sur'da çalışır bu kart. Wi-Fi kartınız nedir?
Wi-Fi kartım macOS ile net olarak uyumsuz hocam maalesef, zaten günlük kullanım için değil hobi uğruna kuruyorum hackintoshu.
Monterey uyumluluğu varmış. Yani HD 4400 destekliyormuş galiba.
Monterey öneririm.
Monterey de kurdum fakat dediğim gibi harddisk olduğu için ağır çalışıyor, SSD üzerinde denediğimde gayet hızlıydı.
Ama HDD ağır çalıştırır sistemi o yüzden Mojave veya Catalina bakmalısınız.
Evet hocam zaten benim sıkıntım sistemde HDD olması bu yüzden hafif sistem önerisi istemiştim, teşekkür ederim.

Wi-Fi kartım macOS ile net olarak uyumsuz hocam maalesef, zaten günlük kullanım için değil hobi uğruna kuruyorum hackintoshu.

Monterey de kurdum fakat dediğim gibi harddisk olduğu için ağır çalışıyor, SSD üzerinde denediğimde gayet hızlıydı.

Evet hocam zaten benim sıkıntım sistemde HDD olması bu yüzden hafif sistem önerisi istemiştim, teşekkür ederim.
En sonuncuyu kullanmak her zaman iyidir bence. SSD'ye kur kanki.

Mojave kurabilirsin.

Geri
Yukarı