i5 4210U sistem mavi ekran hatası

Yamanxx5070

Femtopat
Daha fazla  
Intel Core i5-4210U @ 1.70GHz 2.40 GHz.
RAM: 8 GB.
NVIDIA GeForce 840M.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, Technopat'a yeni dahil oldum. Yaşadıklarımı anlatmaya başlayacağım.
Laptopuma dün Windows 10 yükledim. Format attım. Kurulum esnasında vs. bir problem yaşamadım fakat Windows'un kendisinde güncelleme veya sürücü veya driver yükleme tam olarak ne bilmiyorum ama ayarlardan girilen yerdeki güncellemelerden bahsediyorum. İnternetim kesilmiş iken telefonuma bağlandım oradan güncellemelerin tamamlanması bekledim. Sanırım burada hata yaptım çünkü telefonum 2 diş bile çekmiyor evin içinde dolayısıyla indirme hızım çok düşük aynı zamanda kesilmelerde oluyor. Her neyse ben formatı atmadan önce de oyun oynarken (sistem zorlayıcı değil) mavi ekran vermeye başladığından ve yeniden başlattığından dolayı bu formatı atma ihtiyacı hissettim. Normalde 2 gün önceye kadar Windows 8 kullanıyordum. Biraz karışık anlatmış olabilirim. Ek olarak önemli kısım buna çok dikkat ettim özellikle Windows Update kısmında "güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden deneyeceğiz. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x800706BE)" gibi bir ibare var ve Windows 10, sürüm 20H2 özellik güncelleştirmesini yaparken iniyor, yükleniyor yüzde 20'den sonra mavi ekran veriyor ve mavi ekranda yüzde yüz olduktan sonra yeniden başlatmıyor yarım saat bekledim o şekilde duruyor. Umarım dosyaları doğru yüklemişimdir, eğer doğru değilse lütfen uyarın konumu kapatmayın. Ödevler yapmam gerekiyor vizeler var.
Dump dosyaları: Yeni klasör.zip
Aynı zamanda Windows Update kısmında aldığım hataları da (bir türlü güncelleştiremedim) ekran kaydını yüklüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Bellek testi yapın.

2-Intel® Display Audio Driver'ı güncelleyin.

3-Rehberi uygulayın.

4-Avast yazılımını kaldırın.

5-dxgkrnl.sys gözüme çarptı aradan.
DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırın ve güncel süsürmünü yükleyin.

Windows'un kendisinde güncelleme veya sürücü veya driver yükleme tam olarak ne bilmiyorum ama ayarlardan girilen yerdeki güncellemelerden bahsediyorum.

Ekran kartı sürücünüzü kartın kendis sitesi üzerinden indirmeniz gerekiyor.
@Yamanxx5070 sorun cözüldü mü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı