Çözüldü i5-4210u sistem Valorant FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Taylan111

Centipat
Valorant oyununu bazen açtığımda bilgisayarım 100-110 FPS verirken bazen de sonradan tekrar açtığımda 30-40 FPS veriyor.
(Arkada hiçbir program açık değil. İndirme vs. de yapmıyorum.)
Neden oyunda bazen 100FPS bazen 40FPS alıyorum?

i5-4210u
NVIDIA GeForce 840M (2 GB)
16 GB RAM.

Şarjda oynuyorsunuz değil mi ?
Başlata grafik ayarları yazıp oradan C:\Riot Games\VALORANT\live klasöründe bulunan VALORANT.exe ve C:\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Binaries\Win64 klasöründe bulunan VALORANT-Win64-Shipping.exe dosyalarını ekleyip yüksek performans seçeneğini seçtiniz mi ?

Şarjda oynuyorsunuz değil mi?
Başlata grafik ayarları yazıp oradan C:\Riot Games\VALORANT\live klasöründe bulunan VALORANT.exe ve C:\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Binaries\Win64 klasöründe bulunan VALORANT-Win64-Shipping.exe dosyalarını ekleyip yüksek performans seçeneğini seçtiniz mi?

Evet şarja takılı oynuyorum.C:\Riot Games\VALORANT\live\ShooterGame\Binaries\Win64 bu konumdakini seçmemiştim. Şimdi seçtim.

Smart Game booster diye bir program indirdim.(5.1 sürümü)
İşe yaradı FPS 130-135'e kadar çıktı. Pro sürümünü kullanıyorum. Pro sürümünde daha çok FPS arttırıyor. Hiç görmediğim FPS'e çıkardı.
Ben de Smart Game Booster kullanıyorum. Gerçekten FPS arttırıyor. Bende ortalama 15 FPS kadar arttırdı.

Geri
Yukarı