AlıAa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben laptopu alalı 2 sene oldu. Bilgisyarımın sabit diskinde bir problem oldu ve garanti süreside dolmustu bir bilgisayarcıya götürdüm yaptı falan format attı.Önceden CS:GO, LoL gibi oyunlarda rahatlıkla 200 FPS görürken artık ne olduysa PC'yi actıgımda neredeyse her oyun kasıyordu, mesela bir oyunu acıyorum örnek olarak Alan Wake açtıgımda FPS çok iyi oluyor kapattıktan sonra tekrar oynayasım gelince açıyorum 4-5 FPS oluyordu ve Counter Strike Global Offensive, League Of Legends, Dead by Daylight gibi oyunlarda 60 FPS'yi geçmemeye başladı XBOX DVR'ı kapattım olmadı, V-Sync'i kapattım olmadı. Ekran kartım güncel, işlemcim de öyle. Ne yapmam lazım? Yardımcı olabilir misiniz?

Laptop özellikleri:
  • Ekran Kartı: GT 840M
  • İşlemci: I5 4210U
  • Bellek: 8GB 1600MHz

Not: Termal Macunu hiç yenilemedim ondan kaynaklanıyor olabilir mi? 5 fanlı bir soğutucu kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgisayarınızın içini açın. CPU ve GPU'ya termal macun işlemi uygulayın. Güzelce, tozlarını temizlediğinizden emin olun. Silin süpürün, temizleyin fanları, içini. Ondan sonra bir performans testi yapın. Isınmadan kaynaklanıyordur büyük ihtimalle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı