i5 4210U ve GTX980 uyumlu mu?

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim, bu işlemci için önerebileceğiniz ekran kartı varsa belirtir misiniz?
Intel veya da AMD fark etmez.

Yukarıda arkadaşın dediği gibi 750 Ti olabilir. RX460 da olabilir. Bunlarda darboğaz yapabilir ama 980 kadar ölümcül olmaz ve 800TL gibi bir fiyata bu kartları bulabilirsiniz.

eGPU takmayınız bu laptopa. İçinde ne varsa o. Hiçbiri mantıklı değil. 1050 bile taksanız darboğaz yapar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu videodaki vatandaş RX570 ile kullanıyor bu nasıl oluyor aydınlatır mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu videodaki vatandaş RX570 ile kullanıyor bu nasıl oluyor aydınlatır mısınız?
Takılamaz demiyoruz ki. Darboğaz yapar diyoruz. RX 460 veya 550 daha az darboğazla takabilirsiniz ama performansı çok arttıracağını düşünmüyorum. Laptop içindeki dahili grafik birimi nedir?

Birçok kartın teknik verileri yanlış o sitede.

TechPowerUp değil de cpuuserbench gibi siteler hatalı diye biliyorum. Çünkü bu siteden tüm kartların teknik detaylarına ve bioslarına ulaşmak mümkün ve fiziki kartlar ile yapılmış incelemeler mevcut.

@CEO of SM Technology @semıkaancakır R9 390X ile darboğaz yapar mı peki hocam?
Ben şöyle düşündüm harici olarak PCI-e'den bağlayacağım için kart tam gücünde zaten çalışmayacak, bunu da işlemci ufak bir darboğazla çalıştırır diye düşünmüştüm.

Geri
Yukarı