i5-4288U laptopı SSD ve RAM yükseltmesi hızlandırır mı?

enesgncclp

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Lenovo Ideapad 100-15IDB markalı laptop var. Sistem özellikleri kötü ama istediğim oyunları oynayamıyorum. Yeni nesil oyunları daha doğrusu. GTA 5 roleplay, Valorant ve CS gibi oyunlarda FPS yüksekliği ve akıcı oyun istiyorum. Ekran kartım bayağı kötü, eğer bilgisayarı 4 GB RAM'den 16 GB yapsam ve SSD takıp oyunları yüklesem akıcı olur mu? RAM ve SSD ekran kartına destek çıkıp kaldırır mı? Aşağıda laptopun özellikleri var, özellikle GTA 5'te FiveM'de ne olur? Öğrenmek istiyorum.

Özellikler;

4 GB RAM.
Intel Core i5-4288u CPU 2.60 GHz.
NVIDIA GeForce 920 MX.
Intel Graphics 5100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek slot 16 yapamaz mıyım RAM'i 8 yetersiz kalır yanında
Arkadaşlar kasmadan rahat bir FiveM oynayayım yeter başka bir şey indirmeyeceğim zaten tek GTA 5 bir de Discord indiririm kasmadan oynanmazmı oyun testlerine baktım 4 GB RAM olduğu halde oynnamayacak hali yok hele hele RAM ve SSD taksam sıkıntısız oynayacağımı düşünmüştüm

Tek slot 16 alsanız çift slot 12 GB'dan daha az performanslı olur. Sistemdeki tüm RAM kanallarını kullanmaya bakın.

Kasmadan oynamak belki mümkün olur ama şehir içine girdiğinde droplar yaşarsınız muhtemelen.
Sistemin özellikle işlemcisi yetmemeye başlıyor.
Dediğim gibi, RAM'i çift kanal yapın, sistemi temizleyin ve termal macun sürün ve SSD takın.
Çözünürlük düşerse ve en düşük ayarlarda oynarsanız belki akıcı oynarsınız.

Son düzenleme:
16 Gb Ram Takılırmı Tek Slotmu Laptop Birde

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,6 KB · Görüntüleme: 27
16 Gb Ram Takılırmı Tek Slotmu Laptop Birde
Takılmaz. 8 GB RAM'den fazlasını desteklemiyor. Hem taksanız bile 16 GB RAM'in en fazla 8 GB'ını kullanabilirsiniz. 16 GB RAM'e yükseltirseniz paranıza yazık olur.

şimdi baktımda 16 tek slotmuş bilgisayar taksam iş görmezmi
16 GB'a yükseltirseniz Bilgisayarınız belki açılmaz veya açılsa bile 16 GB RAM'in yarısını kullanır. Yani 8 GB RAM'e yükseltmekle aynı şey olur.

Ama 16 GB RAM destekliyor yazıyor neden 8 GB kullansın veya açılmasın onu anlayamadım.

Hayır, desteklemiyor. Lenovo'nun resmi sitesinde en fazla 8 GB RAM desteklediği belirtilmiş. Ideapad 100 (15") | İnce, Uygun Fiyatlı 15,6" Dizüstü Bilgisayar | Lenovo Türkiye
Ayrıca Crucial'ın resmi sitesinde de en fazla 8 GB RAM desteklediği belirtilmiş.

Hayır, desteklemiyor. Lenovo'nun resmi sitesinde en fazla 8 GB RAM desteklediği belirtilmiş. Ideapad 100 (15") | İnce, Uygun Fiyatlı 15,6" Dizüstü Bilgisayar | Lenovo Türkiye
Ayrıca Crucial'ın resmi sitesinde de en fazla 8 GB RAM desteklediği belirtilmiş.
ama bu bilgisayarın özellikleri farklı işlemci vb

Yeni konular

Geri
Yukarı