i5 4440 ile RX 570 4 GB ekran kartı darboğaz yapar mı?

Bütçe
1500
700-800 lira civarına i7-4790 alabilirsiniz.
anladım teşekkürler
Ddr4 elbette daha iyi ama anakartı değiştirmen gerekiyor.
Mümkünse DDR4 sisteme geçin. Ryzen 5 1600 12nm ve B450M anakart iş görür. RAM'i de 16 GB 3000Mhz alabilirsiniz.
anladım amd sistemler icin çatlama falan oluyo diye duydum ama emin olamıyorum
Rx 570 ile amd önerin diyecektim ama galiba anakartınız amd ile uyumlu değil.
yok amd işlemciye pek sıcak bakmıyorum

Yapmaz. Ayrıca intel işlemcileri bazı oyunlarda çok daha iyi fps değerleri veriyor. Bu yüzden i5 9400f alacağım ben açıkçası.
hocam 9400f yerine oc yapabileceğin ve mümkünse çok çekirdekli bir sisteme yönel sana tavsiyem. i5 6500'ümü alırken f/p olarak rakibi AMD'lerden çok daha iyiydi, ama şu an çekirdek sayısı yetersizliği ve frekans hızı değiştirilmemesi aşırı derecede yetersiz bırakıyor işlemciyi. Allah'tan anakart imkan veriyor da işlemciyi 4.8 ghz yapıp bir nebze olsun kullanımı rahatlatıyorum. Aksi taktirde CS GO, AC serisi performans yerlerde, anlık takılmalar oluyor.
peki şuanki sistemim ddr 3 onu 16 mı yapmak daha mantıklı yoksa ddr4 geçipdemi 16 yapmak daha mantıklı
8gb ram şu an için yeterli, ddr3 için daha fazla masrafa gerek yok.

hocam 9400f yerine oc yapabileceğin ve mümkünse çok çekirdekli bir sisteme yönel sana tavsiyem. i5 6500'ümü alırken f/p olarak rakibi AMD'lerden çok daha iyiydi, ama şu an çekirdek sayısı yetersizliği ve frekans hızı değiştirilmemesi aşırı derecede yetersiz bırakıyor işlemciyi. Allah'tan anakart imkan veriyor da işlemciyi 4.8 ghz yapıp bir nebze olsun kullanımı rahatlatıyorum. Aksi taktirde CS GO, AC serisi performans yerlerde, anlık takılmalar oluyor.

OC yapmak ile hiçbir zaman merağım olmadı. Olmayacakta. Yok almayayım.

8gb ram şu an için yeterli, ddr3 için daha fazla masrafa gerek yok.
i7 6700k nasıl olur yoksa amd mi öneririsiniz
Dostum sende bu parçalar var mı alacak mısın ben anlamadım tam.
ekran kartını alacagım sadece

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı