i5 4440 işlemciye ekran kartı önerisi

burakismailogl

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, AMD R7 370 series ekran kartım bozulduğu için yeni bir ekran kartı arayışına çıktım.

İşlemcim: i5 4440.
Anakart: Gigabyte GA-H81M-DS2v.
Bellek: 8 GB 1333MHz.
Ekran kartı: AMD R7 370 series (bozuk)

Bütçem 3000 TL. 2.el olabilir

Tek fan önercekseniz kasaya gerek yok ama çift fan önercekseniz kasa almam gerekiyor.(önerecekseniz kasa ile beraber)

Bir de monitör alacağım ama o 3000 liradan ne kadar kalırsa o bütçe ile almayı planlıyorum. Başka konu açarım monitör için :D.

Son düzenleme:
@RPM hocam, 3000 TL ile monitör + ekran kartı. Bakabilir misiniz?

3000 TL ile monitör + ekran kartı. Bakabilir misiniz?

Darboğaz olmasın diye işlemci + anakart eklenebilir bence.

Toplam 3312 TL.

700 TL bir monitör, @Samotne Ciasteczka halleder.

O işlemciye en fazla rx470 alabilirsiniz,ki o bile biraz darboğaz yapabilir. İkinci el temiz kullanılmış bulabilirseniz rx470 alın rx570 ile çok yakınlar rx570 de alabilirsiniz.

EDİT: @RPM hocamızın dediği daha mantıklı,kendi bilgisayarınızı da parça parça satarsanız çok daha iyi bir bilgisayarı bütçenizi aşmadan sahip olabilirsiniz.

Hocam, arkadaşların teklifi güzel. Yapamam diyorsanız, RX 570 bir ekran kartı ve 8 GB RAM daha alabilirsiniz. Monitör olarak artık bütçeden ne kalırsa diyelim. Ona göre bakılır.

Darboğaz olmasın diye işlemci + anakart eklenebilir bence.

Toplam 3312 TL.

700 TL bir monitör, @Samotne Ciasteczka halleder.

Hocam çok sağ olun ama monitörüm var, yetersiz kaldığı için önermenizi istedim 144Hz vesaire.

Yanlış anlamayın, ama bence önce donanımları güçlendirip sonra monitörü almak daha mantıklı, elinizdeki monitör ile bir süre idare edebilir misiniz?

Diğer türlü önereceğim ekran kartı i5 4400 işlemci ile darboğaz yapacaktır çünkü.

Yanlış anlamayın, ama bence önce donanımları güçlendirip sonra monitörü almak daha mantıklı, elinizdeki monitör ile bir süre idare edebilir misiniz?

Diğer türlü önereceğim ekran kartı i5 4400 işlemci ile darboğaz yapacaktır çünkü.

Haklısınız. Aklımda sadece ekran kartı ve monitör olduğu için 144Hz ve 2.el RX 570 veya RX 580 bulunabiliyor. Daha bilgili insanlara sormak için bu konuyu açtım.
Dediğiniz mantıklı aslında.

High Power AE-A500-V1 500W.

TN panel ve bütçeyi 83TL aşıyor ama bu bütçede anca bu kadar 🤷‍♂️

O işlemciye en fazla RX470 alabilirsiniz, ki o bile biraz darboğaz yapabilir. İkinci el temiz kullanılmış bulabilirseniz RX470 alın RX570 ile çok yakınlar RX570 de alabilirsiniz.

Edit: @RPM hocamızın dediği daha mantıklı, kendi bilgisayarınızı da parça parça satarsanız çok daha iyi bir bilgisayarı bütçenizi aşmadan sahip olabilirsiniz.

Sizce benim sistemime uygun, bir işlemci var mıdır?
Sadece işlemci değişecek bileşenler arasında ve o işlemci dediğiniz gibi 1650s gibi ekran kartları ile darboğaz yapmayacak?

İşlemcim:Intel® Core™ i5-4440 İşlemci (6M Önbellek, 3,30 GHz'e kadar işlemci hızı) Ürün Teknik Özellikleri

Bunu bütçem fazla gitmesin diye soruyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı