Çözüldü i5 4440 r9 280x sistem Güç kaynağı önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rymect

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknisyeni
Arkadaşlar 20 gün içinde aşağıdaki sistemi alıcam fakat bugün öncelikle gidip kasa ve güç kaynağını almayı düşünüyorum

i5 4440
powercolor r9 280x
Gigabyte Z97P-D3
8GB DDR3 HyperX 1600 CL10
AOC E2262VW 21.5" LED
z3 plus white

güç kaynağı olaraksa bunların ikisi arasında kaldım.
ZM500-LE SERİSİ 4000W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
Cooler Master Rs-600 B Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

zm500 le bu sisteme yeter mi ? yoksa daha yüksek bi güç kaynağı almam mı lazım?
şimdiden teşekkürler

Bence daha yüksek bir PSU seçmen gerek. Güç kaynakları en az değişen parçalardan biri ve en çok geleceğe dönük donanım bu olmalı. Ayrıca sana +80 olmayan güç kaynağı gitmez. O verdiğin linktekilere de asla güvenmezdim. Markasından değil, biri 500 biri 600, +80 değil..

Arkadaş herhangi bir bütçe sınırı koymadığı için, Sistemi de fena olmadığı için ben iyi bir güç kaynağı olmasını tercih ettim :) fakat hala 500 Wattlık bir +80 in nasıl yeticeğini anlamadım :/

Uzun vadede bu sistemi çok fazla upgrade etmeyi düşünmüyorum zaten.
Birde 2 sene içinde kardeşime buna nazaran biraz daha düşük bir sistem toplayacağız.
Kendi güç kaynağımı ona verip yeni bir güç kaynağı alma imkanım olabilir kısa vadede
Şuan beni 1-2 sene parça değişimi yapmadan götürecek bi güç kaynağına ihtiyacım var
Bütçemde kasa+güç kaynağı= 300 lira

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı