İ5 4440 ve GTX 750 TI monitör dahil sistem alındı

Merhaba arkadaşlar iki aydır toplamak için uğraştığım sistemimi nihayet topladım. :) Sistemimdeki parçaların çoğu ikinci el kutu ve garantisi mevcut. Sadece kasa, bir adet RAM ve güç kaynağı sıfır. Şimdi sistemin parçalarını ve kısaca yaşadığım olayları anlatacağım.
Kasa +Psu : Xigmatek Pantheon 600w 189 TL.
Bir başka forumda Xigmatek Asgard 382 500w kasanın Bimeksde fiyatının düştüğünü gördüm. Fakat forumdaki arkadaş sitede fotoğraf yanlış gözüküyor ama doğru gönderiyolar yazmış. Bende şehrimizdeki bimeks'e gittim. Bir adet teşhirde vardı. Ücretini ödedim ve ertesi günü babamla aldık. Eve geldik. Montaj yaptık ve kasanın içinden çıkan kağıdı okudum Pantheon yazıyordu. PSU 600w olunca hemen internete baktım ve bana 500 liralık bi kasa vermişler. Geri aradım biz size döneriz dediler ve hiç aramadılar. 189 TL'ye aldım.

Ankart + İşlemci : Asus H81m Plus ve i5 4440 bu iki bileşeni @Fırat MACİT arkadaşımızdan aldım. Sağolsun indirim yaptı ve kargo ücretini de ödedi. İki bileşeni 475 TL'ye aldım.

Ekran Kartı : Asus GTX 750ti Strix ekran kartını @canyldran. arkadaşımızdan aldım kendisi kargo ücretini ödedi. Teşekkür ediyorum. 300 TL'ye aldım.

Ram : 2 Adet Hi–Level 4 GB 1333 MHz soğutuculu. RAM'lerden birini bir akrabam hediye etti. Diğerini 72 TL'ye aldım.

Hdd : WD 320 GB hardiski de babamım dükkanındaki kullanmadığı bilgisayardan aldım.

Monitör : AOC 2369v 23" Full Hd IPS Led monitörü de bir başka forumdan aldım. Aslında arkadaş ilan açmamıştı sadece monitör hakkında yorum yapmış. Benim bulduğum şehirde satabilirim demiş. İletişime geçtim. Sonradan vaz geçer gibi oldu ama sana söz verdim dedi. Kendisine teşekkür ediyorum. Monitör çok temiz ve kutsundaydı. Arka jelatinleri dahi çıkmamış. 250 TL'ye aldım.

Klavye mouse hoparlör zaten vardı. Arkadaşlar sizde sabrederek ve araştırarak böyle uygun fiyatlı bir PC toplayabilirsiniz. Eğer parçaları sıfır alsaydım 2634 TL ediyor. 1347 TL fark var arada. Tabi ikinci el risk demek ama hiç bir bileşenimde sıkıntı yok testleri yaptım. Benim tek eksiğim HDD. Bir sene sonra Nvidia yeni kartı çıkarmış olur ve ben de onun 70'li kartını alacağım. GTX 970 alacaktım ama vaz geçtim.
Pc ful.jpg
Sadece Monitör.jpg
Kasa1.jpg
Kasa2.jpg
Kasa 3.jpg
Klavye mouse.jpg

En kısa zamanda oyun testlerini göndereceğim. Daha iyileri sizlerin olsun. Şimdilik hoşçakalın. :mutlu:

Haklısınız. Fakat komisyon olayını abarttılar. Çok komisyon alıyorlar.
%8-%10 arası komisyon biraz fazla gerçi. Ama 100-150 TL fazladan verip kazık yememek daha mantıklı bence. Ben oyunları alırken Get ile alıyorum çoğunlukla. 10 TL falan fark ediyor.

Küçük alışveriş için uygun. Mesela arkadaşım dizüstü bilgisayarını satmak istiyordu. 2900 Tl fiyat biçti. Get isteyen oldu. 290 lira az değil. :mutlu: @Waifu Impact

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı