i5 4460 anormal sıcaklık değerleri

Jude2World

Kilopat
Daha fazla  
2 yaz önce topladığım kasada daha önce hiç termal macun değişimi yapmamıştım. 1 hafta kadar önce CPU'nun(i5 4460) termal macun değişimini yaptım gayet güzel temizleyip ince bir tabaka macun sürdüm ve tekrar monte ettim. Tek bir hatam var eski hali ile yeni halini karşılaştıracak sıcaklık değerleri yok elimde maalesef.

Bugün League of Legends oyununda sıcaklık değerlerinde bakmak istedim ve değerler çok fazla gözüktü gözüme.

İlk resimdeki değer daha önce 1-2 maç atılmış ve 3. maça girişteki değerdir. 2. resimdeki değer ise 30 dakikalık bir oyunun sonundaki değerdir. 100 derece çok fazla değil mi, bana mı öyle geliyor?

İşlemciyi aldığımdan beri kendi verdikleri soğutucuyu kullanıyorum. Termal macunu sürerken ilk işlemciyi daha sonra soğutucunun üzerinde kalan macunu temizledim. İşlemciye macun sürdüm fakat soğutucuya macun sürmedim işlemcinin üzerinden oraya da gidiyor diye bildiğim için acaba bu mu sıkıntı emin olamadım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

1.png 2.png

Stok soğutucu yetersiz fakat bu düzeylere de çıkartmaz.
Soğutucuyu düzgün oturttuğuna emin ol.

Aynı işlemciyi kullanıyorum, stok fanla bile oyunlarda 60 dereceye yaklaşmıyor bile bu işlemci. Genel olarak 50-55 arası bende. Termal macunu doğru sürmemiş olabilirsin ve soğutucu ayaklarının yerlerine tam oturduğundan emin ol.

Teşekkür ediyorum kasayı açtım termal macunda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum soğutucuyu daha iyi yerleştirince değeler normale döndü çok zorlamadım fakat 60 derece'ye bile ulaşamadım. Yine de macunu nasıl sürdüğümü göstermek istiyorum bir sıkıntı var mı diye fakat resim 1 mb'den düşük boyutlu olmasına rağmen ilginçtir ki dosya yüklenirken bir hata meydana geldi hatası alıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı