i5 4460 boşta %100 çalışıyor

Elysion14

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığı gibi işlemcim boşta %100 çalışıyor. Ara sıra normale geliyor sonra bir daha fırlıyor ama görev yöneticisinden bakınca %20 15 sularında geziyor onlar da Discord ve Steam vs. Core Temp uygulamasından bakıyorum %100 gösteriyor %60-70'ten aşağı düştüğü yok.

1623063418811.png

Ekran kartım AMD Radeon R7 370.
İşlemcim Intel i5 4460.
RAM 8 GB.

Başlıkta da yazdığı gibi işlemcim boşta %100 çalışıyor. Ara sıra normale geliyor sonra bir daha fırlıyor ama görev yöneticisinden bakınca %20 15 sularında geziyor onlar da Discord ve Steam vs. Core Temp uygulamasından bakıyorum %100 gösteriyor %60-70'ten aşağı düştüğü yok.

Eki Görüntüle 1059176

Ekran kartım AMD Radeon R7 370.
İşlemcim Intel i5 4460.
RAM 8 GB.

Görev yöneticisi yalan söylemez doğruyu söyler programınız yanlış söylüyor.

@Berke_ Bayram sorun nedir? Bilgisayara virüs girmesi sıcaklıkları arttırabilir ve kullanımları bu şekilde yükseltebilir.
Hocam virüsle ne alakası var? hiçbir konuda bilgi olmadığı için direk virüs girmiş lafına sığınıyorsun tabii.
Bilgili olduğumu kesinlikle savunmuyorum ama alakası var. Konuda program hatasından bahsediliyorsa alakası olmayacağı doğru fakat benim anladığım şekildeyse virüs girmiş olabilme ihtimali var.

@Berke_ Bayram sorun nedir? Bilgisayara virüs girmesi sıcaklıkları arttırabilir ve kullanımları bu şekilde yükseltebilir.

Bilgili olduğumu kesinlikle savunmuyorum ama alakası var.
Virüs girse görev yöneticisindeki değerlerde yükselirdi. @Elysion14 Sorun senin programından kaynaklıdır.

Görev yöneticisi yalan söylemez doğruyu söyler programınız yanlış söylüyor.
Hocam programlara bakmasamda google steam discord oyunlar hepsi kasıyor farkediliyor yani ama yine görev yöneticisinde birşey gözükmüyor
Virüs girmiş olabilir, Kaspersky, Bitdefender veya Malwarebytes ile taratın.
Daha dün gece format attım ondan öncede oluyodu o zamanda malwarebytes kullandım ama yine olmadı

@Yasu96 hocamında dediği gibi virüs kaynaklı olabilir. Sıcaklık değerlerine de bak ve Malwarebytes ile tarama yapmanı öneririm.
Hocam sorun bizim anladığımız gibi değilmiş, arkadaşın anlatımından anlayamadığım için işlemci %100 kullanılıyor ne yapmalıyım diye soruyor sandım ama öyle değil, arkadaş başka bir programla işlemci kullanımına baktığında görev yöneticisindekinden farklı görünüyormuş.

Geri
Yukarı