i5-4460 GT 740 sisteme yükseltme önerileri

BerkayDogan

Hectopat
Daha fazla  
Bugün elime geçen sistem olur kendileri. Üzerinde Asus'un GT 740 ekran kartı bulunmakta. Sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum (oyun ağırlıklı kullanılacak bir sistem) sizce sistem iyi mi, iyiyse ne kadar iyi, kötü mü, kötüyse ne kadar kötü ekran kartının kötü olduğunu biliyorum değiştirmezsem beni ne kadar götürür, değiştirirsem önerebileceğiniz pek pahalı olmayacak bu sisteme göre ekran kartı var mı? Eklenmesi gereken parça var mı? Varsa neler? Sistem hakkında yapabileceğiniz beni bilgilendirebileceğiniz her türlü yoruma açığım. Şimdiden teşekkürler.
26k490.jpg
P1ozOv.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kötü. Performans bakımından zannediyorum ki karşılığı AMD’ de R7 250. Genel olarak oyun bazında alınması gereken minimum ekran kartları ise Hd 7850/ R7 265 , GT1030, GTX 750ti ve benzer performans gösteren kartlardır. Kısaca günümüz oyunlar için yetersiz bir kart. Çözünürlük düşürüp çamur gibi grafiklerde oynamak sizi tatmin edecekse bir deneyin derim oyunlarda. Bu arada bütçeni de söyle 0 veya 2. El ona göre bir kart önerisi yapalım.

Peki sistem hakkındaki yorumlarınız nelerdir performans bakımından nasıl olur ? Ayrıca önerdiğiniz ekran kartı anakartım ve ramlarımle uyumlumu :/
Çok daha iyi olur, 1600x1200 çözünürlükte sıkıntı çıkarmadan oyunları rahat oynatır. Anakart ve RAM'ler ile uyumludur.

Ekran kartı kötü. Performans bakımından zannediyorum ki karşılığı AMD’ de R7 250. Genel olarak oyun bazında alınması gereken minimum ekran kartları ise Hd 7850/ R7 265 , GT1030, GTX 750ti ve benzer performans gösteren kartlardır. Kısaca günümüz oyunlar için yetersiz bir kart. Çözünürlük düşürüp çamur gibi grafiklerde oynamak sizi tatmin edecekse bir deneyin derim oyunlarda. Bu arada bütçeni de söyle 0 veya 2. El ona göre bir kart önerisi yapalım.
Aklımda gt 1030 oc anakartı var yanılmıyorsam şuanda elimde olan ekran kartıyla (gt 740) ile hemen hemen aynı fiyatta fakat 1030 daha oyunbazlı bir ekran kartı şuanda elimdeki ekran kartını verip üzerine gereken parayı ekledikten sonra 1030 almak gibi bir fikrim var sizce ne kadar doğru bir hareket ?

Aklımda gt 1030 oc anakartı var yanılmıyorsam şuanda elimde olan ekran kartıyla (gt 740) ile hemen hemen aynı fiyatta fakat 1030 daha oyunbazlı bir ekran kartı şuanda elimdeki ekran kartını verip üzerine gereken parayı ekledikten sonra 1030 almak gibi bir fikrim var sizce ne kadar doğru bir hareket ?

Sakıncası yok dediğiniz gibi de olabilir. Üstüne ne kadar vereceksiniz o önemli.

İşlemcin güzel. Gtx 970 , RX 470/570 gibi güçlü kartları da besleyebilecek potansiyele sahip. Benim görüşüm 1030 almaktansa biraz daha para koyup Gtx1050 , Rx 560 almaya bakarım. 1030 la azımsanmayacak derecede performans farkı var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı