i5 4460 için ekran kartı tavsiyesi

Ben 1650 Super aldım 2 hafta sonra aynı işlemci can çekiştiği için değiştirmek zorunda kaldım. i7 4790'a yükseltme yaptım. GTX 1650 bile darboğaz yapabilir.

Tavsiyem: Benim yaptığım gibi işlemci ve ekran kartını yükseltmek. i74790 ve 1650 Super ikilisi çok uyumlu. 4790'ı 500-600 ₺ bulmak mümkün. Tabii bütçe varsa.

600TL'ye i7 bulabilecek ise R5 1600 AF alsın 640TL'ye hem de 2 yıl garantili olur.

İşlemciyi Youtube'a yanlış yazmışım kusura bakmayın. Benim kanımca darboğaz olmaz i5 4460 çok kötü bir işelmci değil, fakat en kısa sürede Ryzen mimarisine geçmenizi öneririm.
Aynen, çoğu oyunda olmaz ama Battlefield gibi oyunlarda ufak darboğazlar yaşanır diye düşünüyorum.
Olmadı biraz downclock yapılabilir.

İleride Ryzen mimarisine geçmeyi düşünüyorum şimdilik bütçe sadece ekran kartına yeter. RX 570 ile bir süre idare edelim bakalım. GTX 950 artık yetersiz kalıyor. Peki RX 570'i hangisini tavsiye edersiniz?

Sapphire Tek fan modelinde ısınma sorunu olduğu söyleniyor. Ondan uzak durmanız daha iyi olur.
İleride Ryzen mimarisine geçmeyi düşünüyorum şimdilik bütçe sadece ekran kartına yeter. RX 570 ile bir süre idare edelim bakalım. GTX 950 artık yetersiz kalıyor. Peki RX 570'i hangisini tavsiye edersiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı