i5 4460 RX 570 sistem çalışırken hata verip kapanıyor

mustafaydn78

Centipat
Merhabalar, son birkaç aydan beri ilginç bir sorun ile karşılaşıyorum. Bilgisayarımı gün içerisinde normal bir şekilde kullanırken bir anda her şey donuyor, bir dakika sonra ise kişisel bilgisayarınız bir sorun ile karşılaştı hatası alıyorum. Sonra bilgisayar kendini resetliyor.

Google Chrome'u gün içerisinde kullanırken zaman zaman "hay aksi" tarzında bir hata alıyorum. Şu an için hatanın görseli yok. Bir kez daha başıma geldiğinde buraya ekleyeceğim. Bu hatalar bazen iki gün boyunca hiç başıma gelmezken bazen peş peşe 1 saatin içerisinde 10 kere başıma gelebiliyor. Ayrıca bir de RAR dosyası sorunum var. Büyük RAR dosyaları 5-10 GB'lık dosyaları, RAR'dan çıkartırken dosya bozuk hatası alıyorum. Dosyada problem var diyebilirsiniz ama tüm dosyalarda da olacağını sanmıyorum. Farklı sitelerden yüzlerce dosya denedim hepsi aynı. 2 gündür USB'ye format dosyası yazdıracağım diye uğraşıyorum. Sürekli bir hata verip kapanıyor.

Sonuç olarak problemin neden kaynaklandığını bilmiyorum. Ve sizinle birlikte sorunu çözebilmeyi umut ediyorum. Ben ilk olarak Hardisk'ten şüphelendim. Çünkü bu diski yaklaşık 10 yıldır kullanıyordum. Geçtiğimiz günlerde gidip yeni bir HDD aldım lakin sorun devam ediyor. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibi.

İşlemci: i5 4460
Anakart: ASUS H81 Gamer
Ekran Kartı: RX 570
RAM: Corsair Vengeance DDR 3 1x8GB
Güç Kaynağı: Cooler Master 80Plus 600W

Yeni konular

Geri
Yukarı