Çözüldü I5-4460 RX460 darboğaz sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
@8TURK8 HDD 7200 RPM o yönden iyi fakat HD Tune Pro'nun test sonucundaki minimum değeri bana biraz fazla düşük geldi ama bazıları da HD Tune Pro'nun doğru sonuç vermediğini falan söylüyordu, onun için kesin bir şeyde söylemiyorum yanlış yönlendirirsem diye. Eğer imkanın varsa sisteme SSD ve 8 GB RAM takviyesi yap. Baktın halen daha droplar devam ederse o zaman sorun ekran kartındadır ve buda büyük ihtimalle yazılımsal bir sorundur. Yani senin elinden bir şey gelmez. Aslında yaşadığın bu durum başlı başına bir garip. Şahsen ben G4560, RX 460 2 GB ve 8 GB RAM ile nispeten rahat oynayabiliyorum PUBG Steam'ı. Tabi FPS 40-60 arası olduğu için beni tatmin etmiyor orası ayrı konu. Fakat buna rağmen hiç bir zaman aşırı drop sorunu, darboğaz sorunu yaşamadım. Tamam bazen bir maçta 4-5 kere drop yaşadığımda oluyordu ama çok rahatsız etmiyordu.

Neyse uzatmayayım. Üzgünüm valla dostum çözemedim, ne desem yalan olacak.🙁
Sadece PUGB'de mi oluyor? Tam sistemini yazar mısın?
rx 460 4GB 128 bit
i5-4460 3.20Ghz
500gb HDD
520 watt PSU
Sadece PUBG de oluyor.
RX 460'ı G4560 bile besleyebilirken i5 4460'ın darboğaz yapması imkansız. Darboğaz yaptığına emin misiniz? Nereden vardınız bu kanıya? Oyun içi MSI Afterburner değerleriniz nedir?
değerlerim e göre ekran kartımı 100% besliyor ama işlemci kullanımı da 100% oluyor ve bu da kasmalara sebep oluyor.

Arka planda çalışan herhangi bir uygulama işlemcinize gereksiz yük bindiriyor olabilir. Mümkünse oyuna girmeden arka plandaki gereksiz uygulamalarınızı kapatın. Ayrıca virüs taraması yapmadıysanız virüs taraması yapmanızı da öneririm. Virüs bulaşmış olması düşük bir ihtimal ama olsun yinede yapın siz. Son olarak da RAM bilgisi vermemişsiniz. Eğer 8 GB RAM kullanıyorsanız oda droplara sebep olabiliyor. Keza yine HDD kaynaklı da olabilir.

Ram 8 GB.
ve arkaplan da gereksiz uygulama yok.
Arka planda çalışan herhangi bir uygulama işlemcinize gereksiz yük bindiriyor olabilir. Mümkünse oyuna girmeden arka plandaki gereksiz uygulamalarınızı kapatın. Ayrıca virüs taraması yapmadıysanız virüs taraması yapmanızı da öneririm. Virüs bulaşmış olması düşük bir ihtimal ama olsun yinede yapın siz. Son olarak da RAM bilgisi vermemişsiniz. Eğer 8 GB RAM kullanıyorsanız oda droplara sebep olabiliyor. Keza yine HDD kaynaklı da olabilir.
Virüs taraması için malwarebytes indiriyorum
ve HDD kaynaklı olup olmadığını nerden anlıyoruz?
RX 460'ı G4560 bile besleyebilirken i5 4460'ın darboğaz yapması imkansız. Darboğaz yaptığına emin misiniz? Nereden vardınız bu kanıya? Oyun içi MSI Afterburner değerleriniz nedir?
msı afterburner benzeri bir şey kullanıyorum fakat ss alınca ve video kaydında bilgi ekranını resimde göstermiyor.
size şöyle söyleyim ;daha demin youtube videosu izledim ve ayar yaptım.
cpu kullanımı 70-82 arası düştü.
bu değerler normal değerler mi?
Pardon 75-86 arası.

Son düzenleme:
@8TURK8 CPU kullanımı %100'e ulaşmadığı sürece sorun yoktur. Eğer CPU kullanımınız düştüğü halde takılmalar meydana geliyorsa geriye 2 seçenek kalıyor. Ya RAM kaynaklı drop yaşıyorsunuz demektir ki bu durumda RAM'i artırmaktan başka şansınız yok demektir. Ya da HDD'nin hız limitine takılıyorsunuz ve buda droplara sebep oluyor demektir. HDD kaynaklı olup olmadığını anlamak için doğrudan bir yöntem bilmiyorum ama HDD kaynaklı olup olmadığı hakkında daha sağlıklı yorum yapmak adına HDD'nizin tam olarak marka, modelini öğrenebilir miyim? Ayrıca HDD'nizi HD Tune Pro testine sokup sonuçları paylaşabilir misiniz? O zaman daha sağlıklı bir yorum yapabilirim.

Hdd nin marka marka modeli : seagate 500gb
Adsız.png

bu HD Tune Pro testinin sonuçları :

1581805563331.png

Health ve error scan bölümün de de sıkıntı yok.
başka bir bilgi istersen yazarsın .

@8TURK8 CPU kullanımı %100'e ulaşmadığı sürece sorun yoktur. Eğer CPU kullanımınız düştüğü halde takılmalar meydana geliyorsa geriye 2 seçenek kalıyor. Ya RAM kaynaklı drop yaşıyorsunuz demektir ki bu durumda RAM'i artırmaktan başka şansınız yok demektir. Ya da HDD'nin hız limitine takılıyorsunuz ve buda droplara sebep oluyor demektir. HDD kaynaklı olup olmadığını anlamak için doğrudan bir yöntem bilmiyorum ama HDD kaynaklı olup olmadığı hakkında daha sağlıklı yorum yapmak adına HDD'nizin tam olarak marka, modelini öğrenebilir miyim? Ayrıca HDD'nizi HD Tune Pro testine sokup sonuçları paylaşabilir misiniz? O zaman daha sağlıklı bir yorum yapabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı