İ5 4460 sistem 2900 TL'ye alınır mı ?

upload_2015-10-25_0-44-17.png

Site olarak daha evvel tanıdığıma işlemci soğutucu ve kasa aldığım webdenal tercih ettim şu sıralar en hesaplı site burası henüz aşırı şikayette duymadım.

Anakart uzun vadeli kullanacaksın daha kaliteli seçtim.

Kasa aynı şekilde Silverstone yurtdışında kalitesi kanıtlanmış marka.

PSU 80+ bronze 750w her yönüyle daha kalitelidir.

Bellekleri 4x4 8GB Dual Channel seçtim daha performanslı olacaktır.

İşlemci soğutucu olarak sıvı soğutma seçtim tam F/P ürünü.

Ekran kartı Asus GTX 950 seçtim. Pascal serisi çıkana kadar idare eder. Satacak olduğun zaman daha kolay alıcı bulursun. İşlemci HDD aynı zaten.

Özetle bu sistemde daha sonra yapacakların SSD ekleyebilirsin 4x4 8GB bellek alabilirsin. 2016 yaz aylarında muhtemelen Pascal serisi ekran kartları çıkacaktır. Bu süreçte para biriktirirsin ve elindeki ekran kartını satar yerine daha güncel şimdiki GTX970 muadili Nvidia Pascal kart alırsın.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 112370

Site olarak daha evvel tanıdığıma işlemci soğutucu ve kasa aldığım webdenal tercih ettim şu sıralar en hesaplı site burası henüz aşırı şikayette duymadım.

Anakart uzun vadeli kullanacaksın daha kaliteli seçtim.

Kasa aynı şekilde Silverstone yurtdışında kalitesi kanıtlanmış marka.

PSU 80+ bronze 750w her yönüyle daha kalitelidir.

Bellekleri 4x4 8GB Dual Channel seçtim daha performanslı olacaktır.

İşlemci soğutucu olarak sıvı soğutma seçtim tam F/P ürünü.

Ekran kartı Asus GTX 950 seçtim. Pascal serisi çıkana kadar idare eder. Satacak olduğun zaman daha kolay alıcı bulursun. İşlemci HDD aynı zaten.

Özetle bu sistemde daha sonra yapacakların SSD ekleyebilirsin 4x4 8GB bellek alabilirsin. 2016 yaz aylarında muhtemelen Pascal serisi ekran kartları çıkacaktır. Bu süreçte para biriktirirsin ve elindeki ekran kartını satar yerine daha güncel şimdiki GTX970 muadili Nvidia Pascal kart alırsın.
Hocam iyi hoşta ben bu kasayı alınca bi 3 sene daha başka birşey alamam. O yüzden GTX 950 beni 3 sene götürür mü ?
Ayrıca bu sistemle GTA V'de very high'da ve high'da kaç FPS verir ?

Madem ileri odaklı düşünüyorsun bence anakartı yükselmelisin mesela bi h97 veya z97 serisine yönelebilirsin
Tamamda z170 zaten ileriye dönük bir sistem 10 sene demedim ki ben 10 sene sonra kendi bilgisayarımı alacak duruma ve yaşa gelirim. Şuan 14 yaşında Lise 1'de okuyorum. Bu bilgisayarı yazın alıcam peki niye şimdi soruyosun diyorsanız aklımda fikir oluşmasını istiyorum.

arkadaşlar oyun için ekran kartı mı önemli işlemci mi hangisi performansı daha çok etkiler
Kesinlikle ve kesinlikle ekran kartı.
Gidipte işlemciye para yatırmak oyunlarda maks. 2-3 fps değiştirecektir @CJack60 in tavsiyesine 6500 veya 6600 çok daha idealdir aslında gerek yoktur bu kadar yüklenmeye bir 4460 ile Titan X'i rahat rahat besleyebilirsin yüksek işlemci tavsiyelerini SLI&Crossfire sistemlerde öneririz bütçe varsa ilk dengeli bir biçimde ekran kartına yüklenilmelidir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı