İ5 4460 sistem 2900 TL'ye alınır mı ?

Kardeşim bence benim önerdiğım sistemi al 1yada 2 ay ekran kartsız idare et para biriktir GTX 970 al sonra istediğin oyunu oyna. Zaten oyun için i5 6600k yeterli bir işlemci rahat ol. Oyun bilgisayarında i7 gereksiz bir şey. Zaten işlemci FPS yi az etkiler 6700k ile 6600k arasında en fazla 3-5 FPS fark var. Yani işlemciye yükleneceğine ekran kartına yüklen. i7 + GTX 950 yerine i5 + GTX 970 yap.

Kardeşim bence benim önerdiğım sistemi al 1yada 2 ay ekran kartsız idare et para biriktir GTX 970 al sonra istediğin oyunu oyna. Zaten oyun için i5 6600k yeterli bir işlemci rahat ol. Oyun bilgisayarında i7 gereksiz bir şey. Zaten işlemci FPS yi az etkiler 6700k ile 6600k arasında en fazla 3-5 FPS fark var. Yani işlemciye yükleneceğine ekran kartına yüklen. i7 + GTX 950 yerine i5 + GTX 970 yap.
Siz gtx 970 + i5 4460 tabanlı bir sistem toplar mısınız ?
Ayrıca ekran kartını R9 380 alsam ve kendi birkaç isteğimi daha eklesem (ssd ve güzel bir kasa) ne kadar bir fps düşüşü olur ?

Siz gtx 970 + i5 4460 tabanlı bir sistem toplar mısınız ?
Ayrıca ekran kartını R9 380 alsam ve kendi birkaç isteğimi daha eklesem (ssd ve güzel bir kasa) ne kadar bir fps düşüşü olur ?
Biraz geç kaldım çünkü yavaş bir bilgisayarım var. Bu sistemdeki kasa oldukça iyi PSU ile birlikte 530 tl Hepsiburada.com da:
3400 tl sistem.png

İyi mi?

Son düzenleme:
Tabi ki, ben zaten öneri verdim sen istediğin siteden topla. Bazı parçaları da değiştirebilirsin, mesela GTX 970 yerine R9 380 olabilir. Bütçen yetmiyorsa kasayı değiştir Deep Cool Tesseract BF Mid Kasa Siyah PSU YOK bu kasa gayet iyidir tam bir f/p ürünüdür yanına 80+ ve 650Watt üstü bir PSU al.
Kardeşim ben en iyisi konuyu ilk açtığımda yazdığım sistemi alayım.
Zaten ben öle en üst oyunları full özelliklerde kasmasın demiyorum.
Almışken SSD ve hoşuma giden Corsair Spec-02 650W 80+ kasayı almış olurum hem tam olarak 3000 TL'ye gelmiş olur.
Hem de içimde keşke SSD veya diğer kasayı alsaydım demek istemiyorum.
Almışken içime sinen bi sistem almak istiyorum.

Kardeşim ben en iyisi konuyu ilk açtığımda yazdığım sistemi alayım.
Zaten ben öle en üst oyunları full özelliklerde kasmasın demiyorum.
Almışken SSD ve hoşuma giden Corsair Spec-02 650W 80+ kasayı almış olurum hem tam olarak 3000 TL'ye gelmiş olur.
Hem de içimde keşke SSD veya diğer kasayı alsaydım demek istemiyorum.
Almışken içime sinen bi sistem almak istiyorum.
Nasıl istersen kardeşim. Ama benim önerdiğim kasa da oldukça iyi Corsair spec den daha fazla özelliğe sahip, çok bir fiyat farkı yoksa bunu da düşünebilirsin Thermaltake Core V31 650W 80+Bronze USB3.0 Pencereli ATX Fiyatı

Yani biri 530 TL diğeri 450 TL çok fark yok ama mesela senin önerdiğinde olup benimkinde olmayan ne var ?
Benim önerdiğim kasa full modüler yani içindeki parçaların yerini değiştirebilirsin, yükseklik ve genişlik olarak daha büyük yani istediğin soğutucuyu takarsın, tozlanma sorunu yok (Her yerinde toz filtresi var) Corsair spec çok tozlanan bir kasa özellikle ön tarafı filtresiz ve geniş boşluklar var. Kendin de incele sonra kararını verirsin. Ha bide PSU Bronze sertifikalı.

Son düzenleme:
i5 4460 la gtx 970 mi yoksa 200 tl daha verip i5 4690k yla gtx 970 mi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı