i5 4460 Sistem Tavsiyesi

Musoz

Hectopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar merhaba;

İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar neticesinde Technopat forumlarında bir hayli bilgi paylaşıldığını gözlemledim. Bu bağlamda foruma üye olup, tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Erkek kardeşime oyun odaklı bir pc toplayacağız. Benim yıllar önce topladığım pc artık ihtiyaçlarına cevap vermiyor. Öncelikle araştırmalarımız neticesinde bizim topladığımız sistemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Tavsiyelerinizi de merakla bekliyor olacağım.

Bütçemiz: (Monitör dahil) 3000 TL.

Intel Core i5 4460 3.2 Ghz 1150p 6MB BOX (84w) HD4600...
ASUS H-81 GAMER 1150p DDR3 SES GLAN VGA SATA3 USB 3.0...
8 GB (2x4GB) DDR3 1600 MHZ CL9 KINGSTON
ASUS GTX950 2GB GDDR5 128BIT
DARK N10 500W USB 3.05 KASA
SEAGETE 1TB 7200 RPM 64MB SATA3 DESKTOP

Monitöre karar vermedik ancak 500 TL civarında da bir monitör düşünüyoruz. Tabi ki bu hususta da tavsiyelere açığız.

Şimdiden değerli emeklerinizden ötürü teşekkür ederim.

Yeni her zaman cezbedicidir değil mi :) Fiyata olan etkisini göz önüne alarak tercihimi yapacağım. Sistemin diğer ayakları muhtemelen sizin tarafınızda iyi görünüyor.

Ekran kartı bütçeye göre biraz düşük geldi Gtx 960 olabilirdi.
Aynen yeni her zaman müşteriyi çekiyor. Buda bir satış politikası ama fiyatını arttırmak yerine düşürmüşler gibi f/p bakarsak . Ilginç.

Ekran kartı bütçeye göre biraz düşük geldi Gtx 960 olabilirdi.
Aynen yeni her zaman müşteriyi çekiyor. Buda bir satış politikası ama fiyatını arttırmak yerine düşürmüşler gibi f/p bakarsak . Ilginç.

Önerdiğiniz ekran kartına baktım. Yaklaşık 200 TL fark var sistemdeki ekran kartı ile arasında. Ama bu tavsiyeyi de dikkatle değerlendireceğim. Teşekkür ederim.

Her parçadan 20 tl kısarsanız veya en uygun sitelerden toplarsanız bütçe arttirmaniza gerek kalmaz. Hangi siteden toplayacaksınız?

960 ile 950 arasında kalanların açtıkları konuları inceleyin derim ben, yanlış hatırlamıyorsam çoğu kişi 950'den 960'a geçecek kadar fark görmüyor arada.

Her parçadan 20 tl kısarsanız veya en uygun sitelerden toplarsanız bütçe arttirmaniza gerek kalmaz. Hangi siteden toplayacaksınız?

Doğrusu, kardeşim internet cafede çalışıyor. Ve çalıştığı yer, parçaları "distribütör" olarak alma yetkisine sahip. Bu da piyasadan daha da uyguna alabileceğiz gibi görünüyor. En azından %15'lik bir fiyat avantajı söz konusu olabilir. Aslında sizin tavsiye ettiğiniz ekran kartının incelemesini izliyordum Technopat'ın yayınladığı, bir hayli iddialı bir ürüne benziyor.

960 ile 950 arasında kalanların açtıkları konuları inceleyin derim ben, yanlış hatırlamıyorsam çoğu kişi 950'den 960'a geçecek kadar fark görmüyor arada.

Teşekkür ederim, hemen inceliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı