i5 4460 Sistem yükseltme tavsiyesi

Bütçe
2000

Karahanbasarr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 4 sene önce topladığım sistem geçen hafta ekran kartımın bozulması sonucu beni yarı yolda bıraktı. Zaten hemen hemen ömrü dolmuştu, grafik düşürmeye ve FPS sorunları yaşıyordum. Uzun süredir piyasayı ve yeni çıkan serileri takip etmiyorum. Bu yüzden bu yükseltmede sizden yardım rica ediyorum, şimdiden teşekkürler. Sistemim;

Sapphire R9 280X (bozuldu)
i5 4460.
Anakart ASUS H81M-PLUS.
650 Watt güç kaynağı.
G.Skill 8 GB 1600 MHz tek slot RAM.
WD 1 TB harddisk.

Şu an mevcut sistemim bu. Bütçem hemen hemen 2 bin civarı ama şu parçaları sat kolay satılır dediğiniz parçaları satıp bütçeme ekleyip yenisini alabilirim. Bu durumda yapabileceğim en mantıklı kararlar nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

RX 5500XT alıp kullanabilirsin. Ufak miktar darboğaz yapabilir ancak üzecek kadar yapmaz. Ve bu bütçeye yapılabilecek en iyi yükseltme bu.

Alternatif istiyorsan, elindeki işlemciyi satıp 4790 al ikinci el bir de yanına sıfır 1650S alabilirsin.

RX 5500XT alıp kullanabilirsin.
Darboğaz olur hocam.

Benzer bir sistemi şu şekilde upgrade ettim:

i3 4170 = i7-4790
GT1030 = RX470
128 GB SSD = 256 GB SSD
8 GB DDR3 RAM = 12 GB DDR3 RAM

Tavsiye edebilirim bütçene göre bunların birkaç tanesini kullanabilirsin sisteminde.

Not : İşlemci ve ekran kartı 2.el alındı.

RX 5500XT alıp kullanabilirsin. Ufak miktar darboğaz yapabilir ancak üzecek kadar yapmaz. Ve bu bütçeye yapılabilecek en iyi yükseltme bu.

Alternatif istiyorsan, elindeki işlemciyi satıp 4790 al ikinci el bir de yanına sıfır 1650S alabilirsin.

Öncellikle cevabınız için teşekkürler hocam.Anakart ve ram için bişey yapmama gerek var mı beni yeni alacağım kartla idare eder mi acaba.Bir de eski kartım amd şimdide nvidia alıp tecrübe etmek istiyorum bu mantıksız mı olur yoksa o karta alternatif nvidia önerme şansınız var mı

Öncellikle cevabınız için teşekkürler hocam. Anakart ve RAM için bir şey yapmama gerek var mı beni yeni alacağım kartla idare eder mi acaba? Bir de eski kartım AMD şimdi de Nvidia alıp tecrübe etmek istiyorum bu mantıksız mı olur yoksa o karta alternatif Nvidia önerme şansınız var mı?
Alternatif olarak elindeki 4460 işlemciyi satıp yerine ikinci elden maksimum 700 TL olacak şekilde 4790 alabilirsin. Yanına da 1300 TL'ye RX 580 alabilirsin ikinci elden veya 1060 6 GB.

Alternatif olarak elindeki 4460 işlemciyi satıp yerine ikinci elden maksimum 700 TL olacak şekilde 4790 alabilirsin. Yanına da 1300 TL'ye RX 580 alabilirsin ikinci elden veya 1060 6 GB.
Hocam farklı bi forumda verilen bir diğer tavsiyelerde diğer parçalarıma dokunmayıp bütçemin hepsiyle sıfır bir gtx1650 almam yönündeydi bu nasıl olur sorun yaşatırmı bu parçalara ve anakartıda msı h410m-pro,ramımı 16 yapmam önerildi kafam çok karıştı
Benzer bir sistemi şu şekilde upgrade ettim:

i3 4170 = i7-4790
GT1030 = RX470
128 GB SSD = 256 GB SSD
8 GB DDR3 RAM = 12 GB DDR3 RAM

Tavsiye edebilirim bütçene göre bunların birkaç tanesini kullanabilirsin sisteminde.

Not : İşlemci ve ekran kartı 2.el alındı.
Ekran kartından memnunmusunuz acaba
güncel
Arkadaşlar işlemci,anakart ve ramimi satmak istesem ne kadar ederler
Hocam anakart işlemci ve rami ne kadara satabilirim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı