İ5 4460 Sistem Upgrade

Çağrı Can

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Merhabalar. Yakın zamanda buradaki arkadaşların da tavsiyesini alarak topladığım bilgisayarıma anakart, işlemci ve RAM güncellemesi yapsam mı diye düşünüyorum.

Şu anki sistemim:
  • MSI H97 PC Mate
  • Intel i5 4460
  • Kingston HyperX Fury 16 GB(2x8) 1600 MHz DDR3

Yapmayı düşündüğüm:
  • MSI H170 Gaming Pro
  • Intel i7 6700
  • Kingston HyperX Fury Black 16 GB(2x8) 2133 MHz DDR4

Sistemin diğer bileşenleri:
  • Seagate 1 TBb 7200 Rpm
  • Samsung Evo SSD 250 GB
  • MSI R9 380 2 GB
  • Corsair Spec 03 ve VS650 80+ Kasa
  • Asus 21.5 VX229H Monitör

Evet arkadaşlar görüldüğü gibi OC yapmıyorum sadece 1080p oyun amaçlı kullanıyorum. Birkaç sene sonra da ekran kartını yenilerim diye düşündüm. Sizce böyle bir güncelleme çok mu lüzumsuz olur?

Bir de önümüzdeki yıllarda dediğim gibi ekran kartıyla beraber monitörde de değişiklik yaparak güncel sistemleri yakalardım diye düşündüm. Fps kazancım neredeyse hiç olmayacak şimdilik ama almışken güncel mi olsaydı kafamı tırmalıyor şu durum :) Yorumlarınız çok önemli.

Merhaba dostum, bence fuzuli masraf yapmamalısın. Kendin de söylediğin gibi FPS kazancın fazla olmayacaktır. Bunun yerine Ekran Kartını değiştirme ihtiyacı duyduğun vakit İşlemci, Anakart, Ram ve Ekran Kartını hep birlikte alırsın. O zamana kadar biriktireceğin paranın zaten haddi hesabı olmaz. :)

Merhaba dostum, bence fuzuli masraf yapmamalısın. Kendin de söylediğin gibi FPS kazancın fazla olmayacaktır. Bunun yerine Ekran Kartını değiştirme ihtiyacı duyduğun vakit İşlemci, Anakart, Ram ve Ekran Kartını hep birlikte alırsın. O zamana kadar biriktireceğin paranın zaten haddi hesabı olmaz. :)
Teşekkürler. Zaten düşününce bana da öyle geldi :) Herhalde 3 sene falan ufak tefek ayarlarla oynanarak 1080p de tutunabilirim sanırım.

Teşekkürler. Zaten düşününce bana da öyle geldi :) Herhalde 3 sene falan ufak tefek ayarlarla oynanarak 1080p de tutunabilirim sanırım.

Bu biraz da kullanımına ve tercihlerine bağlı dostum. Bilgisayarı hoyratça kullanmıyorsan ve seneler geçtikçe güncel oyunlarda ayarları kısa kısa oynayarak ilerlemekten rahatsız olmazsan 3 sene değil 5 sene hatta 8-10 sene bile dayanabilir. Fakat tabii geleceği göremediğimiz için ben kafadan atarak söylüyorum bu rakamları. :)

Bu biraz da kullanımına ve tercihlerine bağlı dostum. Bilgisayarı hoyratça kullanmıyorsan ve seneler geçtikçe güncel oyunlarda ayarları kısa kısa oynayarak ilerlemekten rahatsız olmazsan 3 sene değil 5 sene hatta 8-10 sene bile dayanabilir. Fakat tabii geleceği göremediğimiz için ben kafadan atarak söylüyorum bu rakamları. :)
Şeytan hiçbir şey yapma git 980 ti al 5 yıl bütün oyunları istediğin gibi oyna diyor 1080p de ama mantığım durduruyor :)

Şeytan hiçbir şey yapma git 980 ti al 5 yıl bütün oyunları istediğin gibi oyna diyor 1080p de ama mantığım durduruyor :)

980 Ti alsan fazla değil 5-6 ay sonra pişman alma riskin var çünkü Nvidia tarafında Pascal, AMD tarafında Polaris GPU'lu yeni Ekran Kartları piyasaya sürülecek belki duymuşsundur. Onların şimdi ki mevcut GPU'lara kıyasla muhteşem bir performans göstereceği söyleniyor. O yüzden bence şimdi ki sisteminin ömrünün yettiği yere kadar kullan derim. 3-5 FPS hadi en fazla 15-20 FPS olsun, bu fark için upgrade yapmaya değmez bence. En azından şuan için. :)

980 Ti alsan fazla değil 5-6 ay sonra pişman alma riskin var çünkü Nvidia tarafında Pascal, AMD tarafında Polaris GPU'lu yeni Ekran Kartları piyasaya sürülecek belki duymuşsundur. Onların şimdi ki mevcut GPU'lara kıyasla muhteşem bir performans göstereceği söyleniyor. O yüzden bence şimdi ki sisteminin ömrünün yettiği yere kadar kullan derim. 3-5 FPS hadi en fazla 15-20 FPS olsun, bu fark için upgrade yapmaya değmez bence. En azından şuan için. :)
Evet duydum. Dediğiniz gibi en iyisi bir süre daha gelişmeleri izlemek :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı