i5 4460 Sistem yükseltme

Arkadaşlar gerçekten müthişsiniz. Bu kadar kısa sürede bu kadar cevap, ne kadar teşekkür etsem azdır ilginize.

Bu arada eklemeyi unuttuğum bir bilgi, PSU.
Şu andaki sistemim 800W bir PSU ile çalışıyor. Detaylarını hatırlamıyorum alalı çok uzun zaman oldu. Bu sorun yaratır mı? Yeni parçalarla beraber PSU da değiştirmek gerekir mi?

@nzr71
Mevcut RAM'lerim alınacak yeni nesil bir anakartta sorun yaratır mı? RAM'de mi güncellemek gerekir acaba?

Tüm önerilere bakıp geri dönüş sağlayacağım.

Selamlar. Öneri için teşekkürler.

Acaba önerdiğiniz anakartta mevcut RAM'lerim sorunsuz çalışır mı?

Arkadaşlar gerçekten müthişsiniz. Bu kadar kısa sürede bu kadar cevap, ne kadar teşekkür etsem azdır ilginize.

Bu arada eklemeyi unuttuğum bir bilgi, PSU.
Şu andaki sistemim 800W bir PSU ile çalışıyor. Detaylarını hatırlamıyorum alalı çok uzun zaman oldu. Bu sorun yaratır mı? Yeni parçalarla beraber PSU da değiştirmek gerekir mi?

@nzr71
Mevcut RAM'lerim alınacak yeni nesil bir anakartta sorun yaratır mı? RAM'de mi güncellemek gerekir acaba?

Tüm önerilere bakıp geri dönüş sağlayacağım.

Selamlar. Öneri için teşekkürler.

Acaba önerdiğiniz anakartta mevcut RAM'lerim sorunsuz çalışır mı?
DDR3 RAM çalışmaz maalesef.

Bu anakartı not aldım.

İleride 2060 ve başka bir işlemci için sorun çıkarmayacak şekilde.

Kasa olarak gelen öneriler ise GamePower ilgimi çekti ancak markası biraz şüphe yaratmadı değil. Ama onu da not aldım.

Peki arkadaşlar ne olur ne olmaz bu değişikliklere sorun çıkarmayacak bir PSU önerisi de yapabilir misiniz?

Kasa olarak gelen öneriler ise GamePower ilgimi çekti ancak markası biraz şüphe yaratmadı değil. Ama onu da not aldım.

Peki arkadaşlar ne olur ne olmaz bu değişikliklere sorun çıkarmayacak bir PSU önerisi de yapabilir misiniz?
PSU da GamePower gibi markalar alınmaz fakat bu kasası gayet güzel bir kasa bir şüpheniz olmasın. PSU için bütçeniz nedir?

PSU da GamePower gibi markalar alınmaz fakat bu kasası gayet güzel bir kasa bir şüpheniz olmasın. PSU için bütçeniz nedir?

Tamamdır kasa ile iligili olarak o zaman bunu not alıyorum. Fiyatı da uygun.

PSU bütçesi ile ilgili şöyle demek isterim, mümkün olduğunca ileride işlemci ve ekran kartı güncellediğimde de içim rahat bir şekilde sorun çıkarmayacak bir ürün olması benim için önemli.

Şu andaki kullandığım sistemi 2015'ten beri kullanıyorum. PSU'dan herhangi bir sorun yaşamadım. Ama son zamanlarda ASUS anti-surge uyarısı alıyorum. Bu neden kaynaklanıyor tam olarak bilgim yok. O da şüphe uyandırmaya başladı bende acaba PSU'nun ömrü mü bitiyor diye. O yüzden PSU güncellemesi de yapabilirim.

Ekonomik ve biraz daha pahalı bir kaç model önerebilirsiniz..

Yeni konular

Geri
Yukarı