i5 4460 Sistemde Tek Modül RAM mi, Çift modül RAM mı?

Nosferatu77

Kilopat
Daha fazla  
Beyler İ5 4460 ve Msi GTX750 Ti tabanlı sistem topladım. Her şey tamam da ram olayına takıldım. Tek modül ile çift arasında bir 50 tl fark var. Benim bildiğim Çift modül ram tek modüle karşın daha iyi performasn gösteriyor ve biri bozulduğunda diğeri ile işlev devam ediyor. Sizin de fikirlerinizi alırsam iyi olacak.
Ayrıca Anakartım MSİ B85M 4 slot ram bölümü var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift alarak Dual-Channel kullanabilirsin. Fakat ilerisini düşünürsek tek kullanarak ihtiyacına göre ek yaparak devam edebilirsin.

Çift modül Ram'de Dual Channel kullanabilirsin.Hani 8 takıyorsan 4.2 16 takıyorsan 8.2 2.2 olmadık dan sonra 4 slot un yetmeyeceği bir durum yaşayacağını düşünmüyorum.

kardeşim bişey sorcam bende b85m anakart almayı planlıyorum ama ram slotları ekran kartı yuvasına pek bi yakın geldi. yani benim almak istediğim ekran kartı r9 380 ve arka plakası olan bir ekran kartı bu. acaba ekran kartı takarken ram slotları sıkıntı çıkarabilirmi?

sorunun cevabı: kesinlikle çift slot al.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı