i5 4460 ve GTX 1050 Ti oyunlarda işlemci kullanımı %100 oluyor

TolgaWP

Hectopat
Cyberpunk'tan örnek vereceğim ekran kartım GTX 1050 Ti 720P Low'da 30 FPS altına düşmemesi gerekirken işlemci kullanımı 100 olmasından kaynaklı ekran kartı kullanımı düşüyor ve FPS droplar giriyor FPS 25leri görüyor çözünürlüğü 1080P düşük ayarlara aldığımda ise işlemci kullanımı 70leri görüyor ekran kartına abanıyor fakat 30 FPS altına yine düşüyor bu optimizasyondan kaynaklı ekran kartımın şu an için 1080P çözünürlükte oynamama yetmeyecegini biliyorum fakat işlemcimde sorun olduğunu düşünüyorum. Çünkü YouTube'da ki testlere baktığımda işlemci kullanımlari benimkine oranla çok daha düşük yaklaşık 5 senedir termal macunu yenilenmiyor yenilesem etki eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ısınma kaynaklı frekans düşürüyor olabilir. Termal macunu yenileyip temizliğini yapın sonra tekrar sonuçları gözleyin. Ve ayrıca Cyberpunk oyununda optimizasyon sıkıntısı olduğu için işlemci ve ekran kartı kullanımları çok dengesiz. Siz dediklerimi yapıp tekrar test edin.

İşlemci ısınma kaynaklı frekans düşürüyor olabilir. Termal macunu yenileyip temizliğini yapın sonra tekrar sonuçları gözleyin. Ve ayrıca Cyberpunk oyununda optimizasyon sıkıntısı olduğu için işlemci ve ekran kartı kullanımları çok dengesiz. Siz dediklerimi yapıp tekrar test edin.
85 86 dereceleri buluyor oyundayken normal midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı