i5 4460 ve GTX 1050 Ti sistem LoL performans sorunu

batu07040

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben League of Legends oyununu sık sık oynayan birisiyim. Bilgisayarımın özellikleri LoL için çok çok iyi.

• GTX1050Ti
  • İ5 4460
  • 500GB WD 7200RPM
  • 6GB RAM
  • Windows 10 Home

LoL oynarken ara ara öyle bir lag giriyor ki oyun bildiğiniz yok oluyor. Sanki pingim olmadığı halde oluyor bu olanlar. Ben aynı zamanda TeamSpeak3 kullanıyorum, oradan bağlantı kalitesine bakıyorum, bağlantı kalitesi kötü olarak gözüküyor. Ondan kaynaklı mıdır diye düşünüp duruyorum. Anlayan varsa beni bilgilendirebilir mi?

Bilgisayarımdaki yazılımlarla alakalı olabilir mi veya bu lag sorunu?

Microsoft Visual Studio, VirtualBox, Open BroadCast Software bu programlar açık olmadığı halde oyunda kasma yapar mı bilmiyorum. Yinede yazayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 1050Tİ kullanıyorum. Her oyunda iyiyken LOL'de fps daha düşük oluyor. Full HD 600 FPS alanlar var bu kartla ben 1366'da 80-90 fps alıyorum.

Bilgisayarınızdaki donanımsal parçalar LAG denilen, internet kaynaklı gecikmeyi etkilemez. İsterse dünyanın en iyi bilgisayarına sahip olun kötü bir internet bağlantısı, modem, altyapı, kötü veya eskimiş bir kablolama, kullanıyorsanız wifi mesafesi veya zayıflığı, LAG dediğiniz gecikme sorununu yaratır. Sorunu donanımlarınızda değil, internet bağlantınızla ilgili parçalarda aramanız tavsiyemdir.

Bilgisayarınızdaki donanımsal parçalar LAG denilen, internet kaynaklı gecikmeyi etkilemez. İsterse dünyanın en iyi bilgisayarına sahip olun kötü bir internet bağlantısı, modem, altyapı, kötü veya eskimiş bir kablolama, kullanıyorsanız wifi mesafesi veya zayıflığı, LAG dediğiniz gecikme sorununu yaratır. Sorunu donanımlarınızda değil, internet bağlantınızla ilgili parçalarda aramanız tavsiyemdir.
Benim olay ne dostum ? LAG falan yok. Direk sadece LOL'de performans düşüşü var. GPU'yu fazla kullanmıyor oyun.

Merhaba arkadaşlar. Ben League of Legends oyununu sık sık oynayan birisiyim. Bilgisayarımın özellikleri LoL için çok çok iyi.

• GTX1050Ti
  • İ5 4460
  • 500GB WD 7200RPM
  • 6GB RAM
  • Windows 10 Home

LoL oynarken ara ara öyle bir lag giriyor ki oyun bildiğiniz yok oluyor. Sanki pingim olmadığı halde oluyor bu olanlar. Ben aynı zamanda TeamSpeak3 kullanıyorum, oradan bağlantı kalitesine bakıyorum, bağlantı kalitesi kötü olarak gözüküyor. Ondan kaynaklı mıdır diye düşünüp duruyorum. Anlayan varsa beni bilgilendirebilir mi?

Bilgisayarımdaki yazılımlarla alakalı olabilir mi veya bu lag sorunu?

Microsoft Visual Studio, VirtualBox, Open BroadCast Software bu programlar açık olmadığı halde oyunda kasma yapar mı bilmiyorum. Yinede yazayım dedim.
Benim olay ne dostum ? LAG falan yok. Direk sadece LOL'de performans düşüşü var. GPU'yu fazla kullanmıyor oyun.

Nvidia denetim masası ayarları üzerinden; eklediğim resimdeki gibi performans ayarına getirmeyi deneyebilirsin. Daha sonra oyun içerisindeki görüntü ayarlarından da, "dikey senkronizasyonu bekle" seçeneğini kapatmanız.Oradaki bir diğer ayar olan " fps limiti" kısmını da limitsize getirmeniz.

Çözünürlük seçerkende masaüstünde hangi çözünürlük kullanıyorsanız (örneğin masaüstü 1366x768 ise oyunda aynı 1366x768 olmalı), aynısını oyun içerisinde kullanmanız ve tam ekran seçeneğinde oynamanız.

Aklıma gelenler bunlar... :)

Bende 1050Tİ kullanıcısıyım ve daha düşük bir işlemciyle bile 260-270 fps alıyorum :)

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    114,1 KB · Görüntüleme: 202
FPS Limitsiz, Dikey Senk. kapalı zaten :( Performansa alsam pek fark edeceğini sanmıyorum sıkıntı sadece LOL'de. Diğer oyunlarda gayet güzel kart.

Yine de teşekkür ederim ilginden dolayı :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı