İ5 4460 ve GTX 750Ti Tabanlı Sistem Toplama

Biz boşuna ileriye dönük düşünmüyoruz. Bak bakalım 2 sene sonra o işlemci bozulduğunda yerine işlemci bulabilecek misin? AMD'lerin çekirdek performansı İntel'e göre daima düşüktür. O yüzden oyunlar intel için 4 Amd için 6 çekirdek istiyor. 4460 konulabiliyorsa boşuna AMD'ye yönelmeye gerek yok.
İşlemci niye bozulsun ki? Bulmanda çok kolay. Hala Phenom ve Athlom işlemci serileri çok rahat bulunabiliyor. İntel içinde öyle. Merak ettiğim birşey var. Hiç AMD bilgisayar kullandın mı? Ben 15 sene kullandım. En son aldığım AMD Athlon II x4 640 işlemci hala çalışıyor. Üzerinden 5 sene geçti. Defalarca overclock gördü. Adam akıllı macunu değişmedi. Ve stok fanıyla kullandım. Çok çekirdek istemesinin ne alakası var? Zaten günümüz oyunları tekil çekirdek performansına bakıyor. Ama DX 12'yle bu durum değişiyor. İntel'in sanal performansı bakalım gerçek çekirdeklere yetişebilecek mi? Ayrıca ben işlemciden kısar ekran kartını yatırmayı tercih ederim. Neden GTX 750 Ti yerine R9 380 almıyım ki?

Hangi oyunlar oynandığına bağlı durum. Multiplayer oyunlar için işlemciyi arttırmak istedim. Şu anda AMD işlemci kullanıyorum ve stok fanı rezalet. Gerçekten kafa ağrıtıyor. Gidip de G3258'in yanına R9 380 koyarsan zaten tam performans alamayacaksın. 4460 kolay beri devri geçmez. Çünkü çekirdek performansı yüksek. İleride 2 sene sonra 3 sene sonra AMD işlemciyi değiştirmen gerecek. Ekran kartı da cabası.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı