İ5 4460 ve GTX 750Ti Tabanlı Sistem Toplama

ergannn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat'lar.
İlk defa sistem toplayacağım ve bütçem sınırlı.
Bu parçaları almaya karar verdim, sadece anakart konusunda kararsızım. Nasıl bir anakarttır, nedir, ne değildir? Pek bir bilgiye ulaşamadım.
Sizlerin anakart ve sistem hakkındaki tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.
bilgisayarım.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyun oynayacaksan işlemci düşürülüp, ekran kartını arttırmalısın.Ayrıca kasa hakkında bir bilgim olmadığından söylüyorum, seçtiğin kasa mini-itx sistemler için.

*İşlemciyi i3 4160'e düşürün.
*HDD seçimini WD ve Seagate arasında yapın.
*Ekran kartının OC edilmiş versiyonunu alın.
*Güç kaynağını Corsair 450w 80+ ile değiştirin.
*Kasayı Zalman Z3 Plus ile değiştirin.

Benim önerilerim bunlar. Daha düşük bütçe ile aynı performansı daha sessiz bir şekilde alabilirsiniz. Seçim yinede sizin.

Benim tavsiyem:
Ara Toplam1.987,37 TL
Toplam KDV357,73 TL
Sepet Toplam Fiyatı2.345,10 TL
[TBODY] [/TBODY]

Eğer bütçeyi aşmak istemem dersen ekran kartını
Asus GTX960 ROG STRIX 2GB GDDR5 128Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
ile değiştirebilirsin. Sadece aynı kartın 2 Gb'lık versiyonudur. Belli başlı çok fazla detay içeren oyunlar hariç sana hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Sistemi bu şekilde kurduğunda
Toplam KDV dahil: 2209,54 TL oluyor.

Şimdi gelelim bu değişiklikleri tavsiye etme sebeplerime:
1. Şahsi tavsiyem SSD'yi çıkarıp o parayı ekran kartına yatırman yönünde. Sonuçta SSD 200 TL sonradan verilebilir ve takviyesi hem montaj hem de veri aktarımı olarak kolay bir parça.
2. GTX750Ti performans olarak şimdilik iyi bir kart; ancak DirectX 12'nin çıktığı günlerden sonra daha güncel olan GTX960 çok daha akıllıca bir tercih olacaktır. Güncel yazılımları desteklemesi sayesinde size çok daha iyi bir performans sunacaktır.
3.Kalan sistem parçalarını çok güzel seçmişsiniz. Anakart güzel bir kart; ancak bir sorunu var sonradan güncellemeye çok fazla müsait değil. Yani ikinci bir ekran kartına imkan sunmuyor. Sadece 2 RAM slotu var vb.
4. Tavsiyenize teşekkür edip, yine de kendi kurduğum sistemi almak istiyorum derseniz de SSD olarak V300 serisinden uzak durun. Performans ve ömür konusunda sıkıntılı bir seri. SSD olarak Samsung 850 Evo ya da Kingston HyperX serilerine yönelin. Ancak ilk maddede dediğim gibi SSD bu bütçelerde sonradan ekleme düşüncesini ön plana alın.

*İşlemciyi i3 4160'e düşürün.
*HDD seçimini WD ve Seagate arasında yapın.
*Ekran kartının OC edilmiş versiyonunu alın.
*Güç kaynağını Corsair 450w 80+ ile değiştirin.
*Kasayı Zalman Z3 Plus ile değiştirin.

Benim önerilerim bunlar. Daha düşük bütçe ile aynı performansı daha sessiz bir şekilde alabilirsiniz. Seçim yinede sizin.

Gercekten doğru söylüyorsun (y)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı