i5 4460 ve GTX 950 sistem FPS düşme problemi

Silahsor60

Hectopat
Sistem:
  • i5 4460
  • 8 GB RAM 1600 MHz
  • GTX 950
Arkadaşlar 100 FPS aliyorum cogu oyunda, diyelim ateş edince ya da patlamalarda kasiyor 30 FPS'e kadar duşuyor. Rainbow Six Siege mesela 1080p 100 FPS civari aliyorum lowda. Bazen ates edince bildiginiz 10 FPS gbi oluyor kasiyor patlamalarda dahil. Kime baksam PUBG ya da benzeri oyunu 30 FPS akici oynuyor kasmadan takilmadan. Ben PC'den pek anliyan birisi değilim, sorunum ne? 500W guc kaynaği aldim. Önceki güç kaynağim 250 W diye. Problem onda sandim ama halen ayni problem. Sorunum nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben bakdim gpu 68 cpu 70 sicaklik
İslemci ve ekran karti ikiside 100 de çalisiyor 100 fbs sekilde ayarliyorum her oyunu ama 30'a duşmesi baya bi canımı sıkmaya başladi arkadaşlar.
Sıcaklık durumu normal ama 100 FPS ayarlıyorum demişin. Nasıl ayarlıyorsun?
Hepsınde 100 120 FPS gore ayar yapıyorum, mesala BF4 patlamada kasma yok, onlıne oyuncular mesala merdivene doluştu. Bı patlama olsa orada yıkılıyor PC resmen :)

Bütün bileşenleri kontrol sağlam durumdamı?
Hard diske baktim programla saglam. RAM de öyle islemci ve ekran kartini bilemiycem valla biri diyor cip yanmiştir ekran kartinin felan diyorlar pek anlamam o kadarini. Yeni ekran karti almak sart oldu oyunlarda ateş etmeye korkuyorum resmen zevkle oynuyamiyorum. Millet sabit 60 FPS aliyor 1, FPS anca düşuyor. Benim her oyundan 160 FPS almam lazim ki stabil oynayayım :)

Oyun oynarken MSI Afterburner ile ekran görüntüsü alırsan bakabiliriz. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıkları nasıl görmemiz lazım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı