i5 4460 ve GTX 950 sisteme yükseltme

Mehmet İnan

Kilopat
Sistem özelliklerim: i5 4460 işlemci, GTX 950 ekran kartı, Asus H81M-D anakart, 8 GB DDR3 RAM.

1000 lira gibi bi bütçem var. Asus GTX 1060 3 GB ekran kartı almayı düşünüyorum. GTX 1060 3 GB bu sistemde bir sorun çıkarır mı? Ekran kartı olarak farklı önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerim: i5 4460 işlemci, GTX 950 ekran kartı, Asus H81M-D anakart, 8 GB DDR3 RAM.

1000 lira gibi bi bütçem var. Asus GTX 1060 3 GB ekran kartı almayı düşünüyorum. GTX 1060 3 GB bu sistemde bir sorun çıkarır mı? Ekran kartı olarak farklı önerileriniz var mı?
Sorun yapmaz. PSU kaç watt?

1060 3 GB modeli yerine 6 GB modelini al. Ya da RX 580 4-8 GB modeline bak. GTX 1060 modeli için 3 GB VRAM yetersiz açıkçası. VRAM kullanan oyunlarda her doku ayarını açamazsın, aynı şekilde oyunlarda da VRAM miktarın bazı oyunlarda yetersiz kalacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
6gb önermenizin sebebi nedir.Piyasada şuan 6gb ve 3 gb versiyonları arasında 500-600 lira gibi bir fark var.Videoda görüldüğü üzere arada birkaç fps oynuyor.Bu fiyata değermi gerçekten ?
Ayrıca vram kullanımı 3gb ı geçicek şekilde ayarları açtığımız zaman makul bi fps alınamıyor.sabit 60 alabilecek ayarları kullandığımız zaman ise vram kullanımı zaten 3 gb ı geçmiyor.Bu denklemde 6gb olan versiyonunu almanın neresi mantık işi anlamadım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
6gb önermenizin sebebi nedir.Piyasada şuan 6gb ve 3 gb versiyonları arasında 500-600 lira gibi bir fark var.Videoda görüldüğü üzere arada birkaç fps oynuyor.Bu fiyata değermi gerçekten ?
Ayrıca vram kullanımı 3gb ı geçicek şekilde ayarları açtığımız zaman makul bi fps alınamıyor.sabit 60 alabilecek ayarları kullandığımız zaman ise vram kullanımı zaten 3 gb ı geçmiyor.Bu denklemde 6gb olan versiyonunu almanın neresi mantık işi anlamadım
3 GB'ı geçecek şekilde ayarladığınızda makul bir fps alamama yorumunuza katılmıyorum. Çoğu oyunda bu değeri geçseniz bile 40+ FPS alırsınız. Ayrıca örneğin son çıkan COD, WWII, GTX 970 ile 4 GB'ı aşmak için delirirken kart çok rahat 60 FPS üstünü sunuyor. Fakat geçerse 60 FPS ile birlikte FPS droplar başlayacak. Son çıkan oyunların çoğu böyle. Kesinlikle 3 GB almayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı