i5 4460 ve GTX 950 sistem yükseltme

Matrixxx7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İhracat departmanı
Sistemim şu şekilde;
  • Anakart: MSI H81M-P33
  • İşlemci: i5 4460
  • RAM: Toplamda 8 GB fakat dual kit uyumlu RAM'ler değil
  • Ekran kartı: Asus GTX 950 Strix 2 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim şu şekilde;
  • Anakart: MSI H81M-P33
  • İşlemci: i5 4460
  • RAM: Toplamda 8 GB fakat dual kit uyumlu RAM'ler değil
  • Ekran kartı: Asus GTX 950 Strix 2 GB
Arkadaşlarında söylediği gibi ramler değiştirilebilir. Dual Channel olabilecek en düşük cl değerli ve en yüksek mhz değerine sahip ram takılabilir. Bütçeniz el veriyorsa işlemci 2. el satılıp yerine i7 4790k alınabilir. Ekran kartı satılıp yerine Gtx 1650 Ti veya daha üstü modeller alınabilir.

2x8 GB dual kit Ram ilk tercihim.Ayrıca kasadaki fan sesi beni rahatsız edici düzeyde.2 adet kasa fanı almayı düşünüyorum Akasa Viper.Daha sonra
Arkadaşlarında söylediği gibi ramler değiştirilebilir. Dual Channel olabilecek en düşük cl değerli ve en yüksek mhz değerine sahip ram takılabilir. Bütçeniz el veriyorsa işlemci 2. el satılıp yerine i7 4790k alınabilir. Ekran kartı satılıp yerine Gtx 1650 Ti veya daha üstü modeller alınabilir.
Aslında işlemcimi gayet yeterli görüyorum.İşlemci değişimi fuzuli olur biraz.Normalde benim şu anki önceliğim 2 adet kasa fanı, işlemci için işlemci soğutucu ve güç kaynağı almak.Kasadaki fan gürültüsünü azaltmak istiyorum.Parça olarak 2x8 GB Dual channel Ram yeterli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı