Çözüldü i5 4460 ve GTX 960 sistem oyun sırasında reset atma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meteköksal

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Progamcılığı
Son zamanlarda yaşadığım bir sıkıntı yüzünden konu açmaktayım. 2 defa format attım bu sebepten işlemci stok soğutucumu değiştirdim, RAM'leri değiştirdim sıkıntı devam ediyor. Sebebi neyden bilmiyorum. Önceden böyle bir şey yapmıyordu. Bilgisayarımda sabahtan akşama kadar internette takılsam sorun yok ama oyuna giriyorum çat gücü kesiyor yeniden başlıyor bilgisayar. Yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. Neyden olabilir bilmiyorum. Ekran kartım işlemci ve anakartın garantileri devam ediyor. Bayram arefesindeyken gönderip çok beklemek istemiyorum.

Sıcaklıkları kontrol ettiğimde;
  • İşlemci: 35 - 40 boşta | 50 - 58 yükte
  • Ekran Kartı: 40 - 45 boşta | 65 - 72 yükte

Sistemim:

• İşlemci : Intel i5 4460
  • Anakart : MSI H97 Gaming 3
  • Ekran kartı : MSI GTX 960 4GB
  • SSD : Samsung 750 Evo 250 GB
  • HDD : WD Caviar Black 1 TB
  • RAM : Kingston 8GB 1333MHz
  • PSU : Corsair VS650

Yardımlarınızı bekliyorum. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Çözüm
Tamamiyle güç tüketiminden kaynaklıdır örneğin abinin bilgisayarı 400W güç istiyordur önceki VS550 zaten yetiyordu şimdi taktığın sorunlu VS650 bunu karşılayabiliyordur ama senin PC 450 istediğinde problemli güç kaynağı karşılamadığından reset attırıyordu o yüzden abinin PC de sorun çıkarmaması normal olabilir.

Sorun çözüldü mü?
Sorun çözüldü çok şükür ileride yeni sisteme geçmeye çalışacağım inşallah işlemci ve ekran kartını anakart ver RAM'lere elveda deceğim :)
Benim görüşüme göre 2 ihtimal var.

1) PSU stabil güç veremiyor ve sistem kendini kapatmak zorunda kalıyor.

2) Herhangi bir parça Thermal Throthling'e uğrayacak kadar çok ısınıyor. (Genelde ekran kartı ama chipset bile olabilir)

1-)Bulabilirseniz yedek bir PSU ile sisteminizi test edin.

2-) Hdd ve Ssd ler dahil sıcaklık sensörlerine bakın. Hatalılarsa tek başına onlar bile sorumlu olabilir.

Dostum aynı güç kaynağından bende de mevcut problemi yaşayanların çoğunluğu vs650 kullanıyor bende o güç kaynağından kullanıyorum vatan bilgisayardakş çalışanla konuştuğumda güç kaynağından kaynaklandığı daha önce bu sebepten insanların geldiğini güç kaynağını değiştirdiklerinde sorunun çözüldüğünü söylediler cooler master g750m almayı düşünüyorum.

Dostum aynı güç kaynağından bende de mevcut problemi yaşayanların çoğunluğu vs650 kullanıyor bende o güç kaynağından kullanıyorum vatan bilgisayardakş çalışanla konuştuğumda güç kaynağından kaynaklandığı daha önce bu sebepten insanların geldiğini güç kaynağını değiştirdiklerinde sorunun çözüldüğünü söylediler cooler master g750m almayı düşünüyorum.

Aynen kardeş güç kaynağını vs550 ile değiştirdim. Şuanda sıkıntı yok ama anlamadığım abimin bilgisayarında böyle bir sıkıntı yaşanmıyor kafamı o karıştırıyor şuanda onun bilgisayarda :S düşün düşün kafayı yedim

Aynen kardeş güç kaynağını VS550 ile değiştirdim. Şu anda sıkıntı yok ama anlamadığım abimin bilgisayarında böyle bir sıkıntı yaşanmıyor kafamı o karıştırıyor şu anda onun bilgisayarda: S düşün düşün kafayı yedim.

Tamamiyle güç tüketiminden kaynaklıdır örneğin abinin bilgisayarı 400W güç istiyordur önceki VS550 zaten yetiyordu şimdi taktığın sorunlu VS650 bunu karşılayabiliyordur ama senin PC 450 istediğinde problemli güç kaynağı karşılamadığından reset attırıyordu o yüzden abinin PC de sorun çıkarmaması normal olabilir.

Sorun çözüldü mü?

Sorun çözüldü mü?
Sorun çözüldü çok şükür ileride yeni sisteme geçmeye çalışacağım inşallah işlemci ve ekran kartını anakart ver RAM'lere elveda deceğim :)

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı