FX 8320 Sistem Oyun Sırasında Reset Atma Sorunu

Mehmetbuba

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba PC oyun sırasında reset atıyor. Hiçbir bilgi ekranı çıkmıyor (mavi ekran) tekrardan başlıyor.
Anakart çok ısınıyordu değişim oldu sıfır yani. Tmpın1 99 dereceyi görmüştü bu anakartda 80 küsürleri görüyor. Başka bir problem olabilir mi? PC'yi yeni topladım. Bir ay olmadı yani kullanalı. Yardımlarınızı bekliyorum.

• İşlemci: Amd fx 8320
  • Anakart: Msi 970 Gaming
  • RAM: Gskill 8gb 2x4 RipjawsX 1600 mhz cl9
  • Ekran kartı: Sapphire r9 390 nitro
  • Kasa psu: Zalman z3 plus 600 le 600w
  • İşlemci soğ.: Cooler master hyper t4
  • Kasada 5 ad 12cm fan bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dün pc yükteyken (oyun) klimalardan anlık enerji düşüşü yaşanıyor. ( Dış ünitenin ilk kalkışındaki enerji düşüşü ) pc reset atıyor. Kasadaki 600 wt psu bence yetersiz geliyor. 80+ yok r9 390 baya bir enerji çekiyor bazı psu hesaplama sitelerinde 500 ile 580 wt yakın bir hesaplama çıkıyor zalmanın psu'ya baktığımızda 540 wt gözüküyor. %90 verimle çalışıyor gibi gözüküyor + sertifikası yok bence psu yetersiz kalıyor.

23_Zalman_big.jpg

Merhaba, aynı sorun bende de var fakat benimkisi sadece kapanıyor. Klimayı açtığım/kapattığım zaman PC yükteyken kapanmaya başlıyor. Çözümü yok galiba.

Arkadaşım R9 390 275 w tüketiyor, FX 8320 125 w tüketiyor, sistem diğer bileşenlerde dahil en fazla 450 w güç tüketecek. Kullandığın PSU çok kaliteli ve 540 w güç sistemine gani gani yeter.

Merhaba şu an reset atmıyor bakalım ramleri test ettim memtest86 ile 2 2,5 saat arası sürdü herhangibi bir sorunla karşılaşmadım. Oyunda işlemci sıcaklığı 73 ekren kartı 75 derece.
Şu Tmpın1 neden çok sıcak oluyor Tmpın1 96 dereceÇ

sıcaklık.jpg

Bu arada Sapphire r9 390 nitro 375 watt yazıyor:

SAPPHIRE NITRO R9 390 Review - YouTube

Ya şu programı kullanmayın lütfen. AİDA64 indirin ve stres test ekranına gelin. Preferences sekmesinden GPU'nuzu seçin ve Max. Value'yi 110 yapın. Sonra girin bir 15 dakika oynayın. Çıkan sonucu bizimle resimli olarak paylaşın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı