i5-4460 ve GTX 960 sistem yükseltme

BurakPG

Decapat
Merhabalar sistemi yükseltmek istiyorum fazla anlamıyorum uyumlu parça vs o yüzden sizlerden yardım istiyorum. Son zamanlarda oyunlarda kasma vs FPS düşüşü yaşıyorum. Anakarta uyumlu DDR3 16 GB RAM almak istiyorum ama MHz değeri düşük (tamda bilmiyor olabilirim anlayan varsa yazarsa sevinirim). Elimde olan sistem şu şekilde.
İşlemci; Intel(r) Core(tm) i5-4460 CPU @ 3.20GHz, 3201 MHz, 4 çekirdek, 4 mantıksal işlemci.
Anakart; ASUS H81M-C 2 slot.
RAM: G.Skill DDR3 1600MHz.
Ekran kartı; NVIDIA GeForce GTX 960.
Kasa; Zalman Z3 Plus.

Belirttiğim gibi hangi parçalar ne ile uyumlu pek bilgim yok ne yapabilirim neyi yükseltebilirim yardımcı olur musunuz.

Elinizdeki RAM, işlemciyi 500 TL'ye satın. 750 TL'ye i7 4790 alın yanına da 350 TL civarına 8x2 16 GB DDR3 1600MHz RAM alın.
hocam al sat işi yapmadan mesela ramlari değiştirsem 16 gb taksam 1 tane 1 tane de şuanki 4 gb dursa toplam 20gb ram olma gibi bi durumu var mıdır? sat al işleri ile uğraşacak zamanım olmuyor ve pekte anlamadığım için beceremem bu işleri elime yüzüme bulaştırırım. Sizce şuan bu sistem idare eder mi beni bi kaç yıl yavaş yavaş update yapsam bilgisayara? şimdilik ramlari yükseltsem bir işe yararmı acaba

Hocam bence paranızı 3000 TL yapın bu sistemle idare edip. Sonra bu sistemi de satarsınız 2000 TL gibi bir fiyata gider. 5000 TL civarına da mis gibi sistem toplarsınız sıfırından.

Son düzenleme:
Hocam bence paranızı 3000 TL yapın bu sistemle idare edip. Sonra bu sistemi de satarsınız 2000 TL gibi bir fiyata gider. 5000 TL civarına da mis gibi sistem toplarsınız sıfırından.
olabilir hocam mantıklı söylediniz. peki işlemci ısınması için ne yapabilirim cpu %90 larda geziyor ve çok ısınıyor. termal macun valla ne yalan söliyim yeni haberim oluyor bu termal macun olayından bi 4-5 senedir hiç sürmedim. değiştirsem fark yaratırmı?

@BurakPG MSI Afterburner indirip bakabilirsin sıcaklıklara. Attığınız % değerleri işlemci kullanımı sıcaklıkla alakalı değil sıcaklığı kontrol edin 104 oluyorsa sıkıntı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı