GTX 960 ve i5-4460 sistem yükseltme

Çok teşekkür ederim. Aklıma takılan bir soru var i3 neden Ryzen'den daha iyi dediniz acaba? Bilmediğim için soruyorum şimdi benim i5 işlemcim i3'den üst fakat nesil olarak i3 benimkinden daha iyi. Yanlışım varsa düzeltin ben öyle okumuştum. Ve bu parçaları alsam montaj aşamasında büyük-küçük gelme durumu olur mu kasaya?
Ayrıca ekran kartım beni 2-3 yıl daha götürür mü? İyi midir şu an kullandığım ekran kartı?

Eski bir işlemci kullandığınızdan olayı ve işlemcinizin 4c/4thread olması ayrıca i3 10100'ün 4c/8thread ve daha yüksek çekirdek hızlarına sahip DDR4 ve birçok da avanatjlarından dolayı.

işlemci i3 10100 değil de işlemciye 1500 tl ye kadar bütçe ayırsam daha iyisini kullansam diye düşünüyorum. Mesela i3 10100 beni ne kadar götürebilir uzun ve rahat bir kullanım imkanı sunar mı bana veya yeni nesil işlemci alsam daha çok faydası olur mu bilgilendirebilir misiniz şu kardeşinizi. Başınızı çok ağrıttım kusura bakmayın ama hiç bilgim yok o yüzden yardıma ihtiyacım var..
Kartin gayet iyi.
2-3 sene daha idare eder.
i3 10100, AMD tarafında Ryzen 3 3300X'e eşit, Ryzen 3 3100'den daha güçlü.
i3 10100=3300X>3100>2600X>2600>1600 AF.
Bir çok kişi zaten bunu bilir lakin size detaylı anlatmak istedim.
Önerdiğim islemci 3100'den daha güçlü bir işlemci.
Eski bir işlemci kullandığınızdan olayı ve işlemcinizin 4c/4thread olması ayrıca i3 10100'ün 4c/8thread ve daha yüksek çekirdek hızlarına sahip DDR4 ve birçok da avanatjlarından dolayı.

İşlemci i3 10100 değil de işlemciye 1500 TL'ye kadar bütçe ayırsam daha iyisini kullansam diye düşünüyorum. Mesela i3 10100 beni ne kadar götürebilir uzun ve rahat bir kullanım imkanı sunar mı bana veya yeni nesil işlemci alsam daha çok faydası olur mu bilgilendirebilir misiniz şu kardeşinizi. Başınızı çok ağrıttım kusura bakmayın ama hiç bilgim yok o yüzden yardıma ihtiyacım var.

i3 10100, zaten son nesil işlemci.
Sanırım aklın i3 olmasindan dolayı karışıyor.
Sana şöyle söyleyeyim 10. nesil i3 10100,7.nesil i7 7700'den daha güçlü bir işlemci.
Bu işlemci her konuda işini görecektir.
İllaki ben daha iyisi istiyorum diyorsan bunun bir üstü bu var:

i3 10100, zaten son nesil işlemci.
Sanırım aklın i3 olmasindan dolayı karışıyor.
Sana şöyle söyleyeyim 10. nesil i3 10100,7.nesil i7 7700'den daha güçlü bir işlemci.
Bu işlemci her konuda işini görecektir.
İllaki ben daha iyisi istiyorum diyorsan bunun bir üstü bu var:

Aynen hocam i3 olmasi biraz aklimi karistirdi ve i310100 arastirdim forum da almayin diyorlar amd ryzen 3100 daha iyi diyorlar tabii ben pek anlamiyorum bu konuda bir suru yazi yazilmis. İ3 son nesil oluyor degilmi bu hocam?

Aynen hocam i3 olmasi biraz aklimi karistirdi ve i310100 arastirdim forum da almayin diyorlar AMD Ryzen 3100 daha iyi diyorlar tabii ben pek anlamiyorum bu konuda bir suru yazi yazilmis. i3 son nesil oluyor degilmi bu hocam?

Evet.10.nesil, son nesil.
10100, 3100'den çok daha güçlü.
O arkadaşlar neyin peşinde bilmiyorum. Sacmaliyorlar.
10100, 3300X'e eşit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Evet.10.nesil, son nesil.
10100, 3100'den çok daha güçlü.
O arkadaşlar neyin peşinde bilmiyorum. Sacmaliyorlar.
10100, 3300X'e eşit.

Attiginiz videolar secme konusunda yardimci oldu hocam. Peki onermis oldugunuz anakart nasildir iyimidir? İleride rtx 2060 falan gecis yapabilir miyim islemci ve anakart degisimi yapmadan? Birdaha birdaha masraf ciksin istemiyorum. Malum kur arttikca herseyin fiyati ucuyor.

Attiginiz videolar secme konusunda yardimci oldu hocam. Peki onermis oldugunuz anakart nasildir iyi midir? İleri de RTX 2060 falan gecis yapabilir miyim islemci ve anakart degisimi yapmadan? Birdaha bir daha masraf ciksin istemiyorum. Malum kur arttikca her şeyin fiyati ucuyor.

Evet cok rahat bir şekilde RTX2060 besleyebiliyor.
Attığım ürünleri son derece kaliteli.
Şüphe duymadan alabilirsiniz.

Evet cok rahat bir şekilde RTX2060 besleyebiliyor.
Cok tesekkur ederim hocam sizi de yordum kusuruma bakmayin ama cidden pek bir sey bilmiyorum. Simdi i3 10100 de karar kıldım. Anakarti ve ramlari de sizin önerilerinizden yola cikarak alacagim. Peki eksik bir sey kaldi mi ki psu 600w o sorun yaratir mi? Ekran karti da iki uc yil gotururse mukemmel olur. Baska da eksik birsey kalmadi sanirsam. Yani benim aklimda bir soru daha var. Simdi montaj yaparken parcalar kasaya kucum veya buyuk gelme durumu olur mu? Montajini nasil yapacagim hangi kablo soket nereye girecek bi kurulum klavuzu vs var mi yada video tarzi ogrenebilecegim bir yer? Bosta veya eksik kablo cikar mi ki? Bunlarda son sorularimdi hocam cok tesekkurler zaman ayirdiginiz icin.
Birde bu konuda bir kisi bunu önermişti
Bu sizin onerdiginizle arasinda ki fark nedir hocam hangisi daha iyidir almisken iyisini alayim.

Son düzenleme:
Cok tesekkur ederim hocam sizi de yordum kusuruma bakmayin ama cidden pek bir şey bilmiyorum. Simdi i3 10100'de karar kıldım. Anakarti ve RAM'lari de sizin önerilerinizden yola cikarak alacagim. Peki eksik bir şey kaldi mi ki PSU 600W o sorun yaratir mi? Ekran karti da iki uc yil gotururse mukemmel olur. Baska da eksik bir şey kalmadi sanirsam. Yani benim aklimda bir soru daha var. Simdi montaj yaparken parcalar kasaya kucum veya buyuk gelme durumu olur mu? Montajini nasil yapacagim hangi kablo soket nereye girecek bir kurulum klavuzu vs var mi ya da video tarzi ogrenebilecegim bir yer? Bosta veya eksik kablo cikar mi ki? Bunlarda son sorularimdi hocam cok tesekkurler zaman ayirdiginiz için.

Kullanim kılavuzu bulunuyor.
Technopat YouTube kanalında onlarda sistem toplama videosu var onlari izleyerek çok rahat bir sekilde kurulumu yapabilirsiniz.
Kasanizi bilmiyorum lakin büyük ihtimal sigacaktir.
Internetten kasanizin ATX anakartlar için uygun mu bakabilirsiniz?
Rica ederim. Umarim yardimci olabilmisimdir.

Kullanim kılavuzu bulunuyor.
Technopat YouTube kanalında onlarda sistem toplama videosu var onlari izleyerek çok rahat bir sekilde kurulumu yapabilirsiniz.
Kasanizi bilmiyorum lakin büyük ihtimal sigacaktir.
Internetten kasanizin ATX anakartlar için uygun mu bakabilirsiniz?
Rica ederim. Umarim yardimci olabilmisimdir.

Kasam Zalman Z3 Plus 600W PSU hocam.
Bir de ustteki mesajima ekleme yaptim ona da bir göz atabilir misiniz size zahmet olmazsa. Tesekkurler
Edit; uygunmuş kasa hocam baktim simdi ATX diyor

Geri
Yukarı