i5 4460 ve GTX 970 Sistem FPS Drop Sorunu

keroer

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1 hafta önce Vatan'dan aldığım sistem beklediğim performansı vermiyor. Witcher 3 FPS dropları ve GTA 5'teki FPS dropları beni cidden oyun oynamaktan soğuttu. 60 stabil FPS göremiyorum ki Witcher'da grafikleri mediuma çekmeme rağmen yine drop yine drop. İşlemci ekran kartını mı darboğaz ediyor anlamış değilim.
Sistem şöyle:
  • i5 4460
  • Asus b85m-Gamer
  • Asus Strix GTX 970
  • Corsair VS 650
  • Corsair Spec 02 kasa
  • Xigmatek Red Scorpion II

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile CPU ve GPU kullanımını, sıcaklığını belirtin. Oyunlar orjinal mi? Ekran kartı ve diğer parçaların sürücüleri güncel mi? Bunları belirtebilirseniz bir cevap verebiliriz.

ekran kartı driverlarını günceledinizmi ve anakart driverlarını yükledinizmi
Ekran kartı driveri güncel fakat anakartın driverini cd'den indirdim.

MSI Afterburner ile CPU ve GPU kullanımını, sıcaklığını belirtin. Oyunlar orjinal mi? Ekran kartı ve diğer parçaların sürücüleri güncel mi? Bunları belirtebilirseniz bir cevap verebiliriz.
Oyunlar orjinal sıcaklıklar Asus tweak programında maximum 72 derece minimum 37 derece. Ekran kartının driver'i güncel. CPU Sıcaklığınada eve geçince bakacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı