i5 4460 ve GTX 970 sistem oyunda restart atma sorunu

anarmed

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistemi toplayalı yaklaşık 1,5 sene oldu. İlk zamanlarda Witcher, Mafia 1 gibi eski oyunları oynuyordum. Sonra fazla güç isteyen yeni nesil oyunlara geçtim. İlk 3 ay problem yaşamadan o oyunları da akıcı bir şekilde oynadım. ARMA 3 ve GTA 5 aldıktan sonra oyundayken sistem nadiren reset atıyordu. Win 8'den 10'a geçtim sorun hala devam ediyor.

Sorunu internette araştırdım. Genel olarak işlemci veya güç kaynağını problem olarak görmüşler. Afterburner ile sıcaklık değerlerine baktım ve gayet normal (yükte max 55). Geriye sadece güç kaynağı kaldı.

Büyük ihtimalle güç kaynağı sisteme yetmiyor ve yük altında PC reset atıyor. Yaza kadar güç kaynağı almayı düşünmüyorum. Sistemi böyle kullanmak ne kadar doğru?

PSU:
VS Series™ VS450 — 450 Watt Power Supply

Sistemi toplarken güç kaynağının yeterliliği konusunda soru sormuşum.
450W yeterli olmalı NVIDIA 500W önerse de. Kart GTX 970 ve gönül rahatlığıyla alınabilecek bir model.

i5 4460 ve GTX 970 kullanıyorsun sanırım, bu sistem için 450W PSU fazlasıyla yeterli.
Aynı PSU'yu GTX 1070 ve i7 6700K işlemcili sistemde kullanıyorum, OC olmasına rağmen sorun yok.

İşlemci sıcaklığı dışında ekran kartı sıcaklığını da kontrol et ve belirt.

Restart atmasının birçok sebebi olabilir. Mavi ekran aldıysan, minidump dosyalarını paylaş.
Mavi ekran yoksa Olay Görüntüleyicisi'nde "uyarı" ve "hata" başlığıyla olan kısımları paylaş.

Olay Görüntüleyicisi:
olay görüntüleyicisi.png

OG2.png

1 saat MotoGP 15 oynadım. Her zamanki gibi sıkıntı yoktu.

motogpfps.jpg

20 dk GTA oynadıktan sonra resetledi.

gtafps.jpg

Bu da 20dk önceki restarttan sonra.
Adsız.png

ETS2'de bile kapandı bugün. Bunun bir çözümü olmalı. Çok sinir bozucu olmaya başladı. Bileşenlerde mi sorun var?

@Murat5038 @Recep Baltaş

:lanet::lanet::lanet::lanet::lanet:

Arma 3'de sis atılınca, ETS 2 MP'de çok oyuncunun olduğu yerlerde, GTA V'te yüksek ayarlarda sistem reset atıyor. Vsync açık olmazsa oyuna girer girmez reset atıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı