GTX 760 Sistem Oyunda Restart Atma Sorunu

Puffle

Hectopat
Merhabalar, ArmA 3 oynarken bilgisayarım aniden kendini kapatıyor. Hiçbir hata mesajı almıyorum. Çat diye kapanıp yeniden başlatıyor kendini. Ekran Kartı Driver'imi güncelledim. Virüs taraması yaptım, Stress Testlerin nasıl çalıştığını tam olarak anlayamadığım için yapamadım. Herhangi bir ısı sorunu yaşamıyor bilgisayar. Zaten CS:GO, Rainbow Six Siege, GTA 5 gibi oyunları rahatça oynayabiliyorum. Aynı sorunu CS:GO'dada yaşıyorum ama fps limitini 60 yapınca düzelmişti. Sistem Özelliklerim:

i7 4770 işlemci
GTX 760 Ekran Kartı
8 GB Ram
MSI B85-G43 Gaming Anakart
VS550W Corsair PSU
Yardımcı olursanız çok sevinirim delirmek üzereyim :(

Donanımsal bir arızamı söz konusu acaba ? Genel neden sıcaklıktır. Soğutma yetersiz olabilir ya da anakart üzerindeki chip'lerden herhangi biri mefta olmuş olabilir. Pc açıkken anakartın chip'lerine dokunarak tespit yapabilirsiniz. El yakıcak kıvamda bir sıcaklık varsa yani anormal bir sıcaklık varsa diyelim , Chip'in değişmesi gerekebilir. Kasayı iyice temizleyip tekrar sonuçlar hakkında bilgilendirirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı