GTX 770 Sistem Oyunda Restart Atma Sorunu

boldpilot1982

Hectopat
Daha fazla  
Kod:
- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>3</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2016-01-25T08:24:19.996075700Z" />
<EventRecordID>441</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>DESKTOP-IHGA0T1</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
- <EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
</EventData>
</Event>

PC genellikle oyun oynarken reset atıp tekrar acılıyor, ama mavi ekran hatası olmuyor.

• MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) Anakart
  • CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram
  • THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 750W GÜÇ KAYNAĞI
  • COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V SIVI SOĞUTMALI MidT ATX SİYAH KASA
  • Corsair 120GB LS Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma)
  • Asus GTX770 ROG POSEIDON GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ekran kartı programını çözemedim kurulum yapmadan başlıyor Windows logosu var sadece fps ve ms değişiyor yapıyor herhalde bu arada zaman kısıtlı işe gideceğim gece gelince uzun süreli deneyeceğim cpu ve gpu'yu.

Bir kaç sene önce aynı durum bende de olmuştu. PSU değiştirerek çözmüştüm. Tabi diğer bileşenleri kontrol etmekte de fayda var.
Sag olun hocam valla yardım eden arkadaslar sayesinde insallah sorunu bulacağım sadece Recep Bey'i haberdar etsek bu konuda onun da gorusleri onemli benim icin.

Sag olun hocam valla yardım eden arkadaslar sayesinde insallah sorunu bulacağım sadece Recep Bey'i haberdar etsek bu konuda onun da gorusleri onemli benim icin.
Recep bey eğer her konuya mesaj atmak zorunda olsaydı adam yetişemezdi ki. Arada bir denk gelirse mesaj alabilirsin ondan. Üstelik forumda binlerce kişi var yardım edebilecek. :)

Hocam bu arada dun gece anakart BIOS gincelledim dogal olarak tum ayarlar gitti. Actim RAM frekansi 2143 MHz gorunuyor boyle mi kalsin? Gerci ben 1600MHz cektim ama yardimci olursaniz onu da ayarlayayim.

RAM'ler olduğu gibi kalsın eğer CPU ve GPU' da sorun çıkmazsa ya RAM'de ya da RAM yuvasında sıkıntı olabilir. Ama dediğim gibi yaygın olarak bu sorun PSU'dan kaynaklanır, olsa olsa RAM'den olur. Bir ihtimal CPU frekans dengesizliği de olabilir. Kısaca testlerin hepsini yapmanız lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı