i5 4460 ve GTX 970 Sistem Toplandı

Öncelikle yeni sisteminiz hayırlı olsun. Skylake sisteme geçmeniz daha iyi olurdu.Kasa ve güç kaynağı seçiminiz kötü olmuş.Kasa ve güç kaynağından kısarak performansa bişey katılabileceğini düşünmek çok yanlış.Özellikle sertifikasız ve kalitesiz bir güç kaynağının kısa ve uzun vadede başına büyük sıkıntılar açabileceğini belirtmek isterim.500 wat sertifikasız bir güç kaynağı 250 wat güçte verebilir.400 wat güçte verebilir.Bununla ilgili incelemeler mevcut technopat 'da arama yaparak bulabilirsin.

Bence skylake toplaman daha iyi olurdu ve frisby psu sorun çıkartabilir. Ayrıca Recep Baltaş yorum yapınca ne olacak ki bizim dediklerimizi söyleyecek şöyle etiketleyip duranları anlamıyorum adamların işleri güçleri var. Onlar mesaj atınca konu kutsanıcak mı ? Sana ve Recep Baltaş'a saygım sonsuz fakat görüşümü belirtmek istedim.

Bence skylake toplaman daha iyi olurdu ve frisby psu sorun çıkartabilir. Ayrıca Recep Baltaş yorum yapınca ne olacak ki bizim dediklerimizi söyleyecek şöyle etiketleyip duranları anlamıyorum adamların işleri güçleri var. Onlar mesaj atınca konu kutsanıcak mı ?
Haklısın.

Ekran kartında üst modelleri almak istemeniz güzel ve mantıklı ancak bunu yaparken kasadan ve diğer bileşenlerden fazla kıstığınız için sağlıklı çalışan bir sistem olmayacaktır. Eski nesil işlemci yerine Skylake tabanlı DDR4 sistemlere yönelmeniz daha uzun ömürlü ve sorunsuz bir sisteme sahip olmanız demektir.

Kasa dışında sistem gayet iyi. Skylake sisteme bütçeniz yetmedi mi?

Gtx 970'e o kasa hiç yakışmamış. Ayıp etmişsiniz. Skylake toplanabilirdi. Değiştirme imkanınız varsa kasayı değiştirin.
O kasa 970'i besleyemeyebilir.

Yalnızca kasalar da değil. Frisby, Everest gibi markaların hiçbir ürününü tavsiye etmiyorum ben.

Öncelikle yeni sisteminiz hayırlı olsun. Skylake sisteme geçmeniz daha iyi olurdu.Kasa ve güç kaynağı seçiminiz kötü olmuş.Kasa ve güç kaynağından kısarak performansa bişey katılabileceğini düşünmek çok yanlış.Özellikle sertifikasız ve kalitesiz bir güç kaynağının kısa ve uzun vadede başına büyük sıkıntılar açabileceğini belirtmek isterim.500 wat sertifikasız bir güç kaynağı 250 wat güçte verebilir.400 wat güçte verebilir.Bununla ilgili incelemeler mevcut technopat 'da arama yaparak bulabilirsin.

Frisby yerine Cooler Master'ın 500 wattlık bir kasasını seçmelisin.

Ekran kartında üst modelleri almak istemeniz güzel ve mantıklı ancak bunu yaparken kasadan ve diğer bileşenlerden fazla kıstığınız için sağlıklı çalışan bir sistem olmayacaktır. Eski nesil işlemci yerine Skylake tabanlı DDR4 sistemlere yönelmeniz daha uzun ömürlü ve sorunsuz bir sisteme sahip olmanız demektir.
Zalman R1 600 Wattlık kasa , Seidon 120v , Samsung 850 Evo 240 gb sisteme böyle bir takviye yapsam bu sorunları ortadan kaldırabilirmiyim ? Skylake bütçemi aşıyordu ve skylake tercih etseydim ekran kartından mutlaka kısmam gerekecekti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı