i5 4460 ve GTX 970'li sistem yükseltme

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ancak @Neoreality'nin de dediği gibi önceliğim FPS. SSD'nin önemini biliyorum ancak bütçem hepsine yetecek seviyelerde değil o yüzden anakartımla uyum sağlayacak bir işlemci önerirseniz sevinirim.

Stokta yok diyor satılan bir yer var mı önerebileceğin?

Sıfır almayı düşünmeyin hocam zaten. 2. elde sorunsuz bir 4770-4790k yakışır. Bir de 8 GB RAM alın aynısından veya DDR3 1600MHz kaliteli bir RAM yine ikinci el. Yeterli olur rahat oynarsınız Valorant'ı.

O zaman şöyle yap dostum. Elindeki DDR3 sistemi Letgo üzerinden sat. Sonra elindenki paraya ne kadar ekleyebilirsen, ona göre sistem önerisinde bulunalım.

Şu an bu sistemi satsam üzerine nereden baksan 5000 üzeri bir para eklemem gerek malum parçalar gün geçtikçe artıyor. 2. el alacağım işlemci ve RAM için nasıl sağlam olup olmadığını anlayabilirim?
RAM 1x8 mi? Yoksa 2x4 mü?
1x8
Sıfirlari mevcut değil 2.el piyasadan alacaksınız. Anakart RAM işlemci satıp DDR4 geçerseniz daha iyi olur bütçenizi belirtir misiniz? i7 4.nesil 700-800'den aşağı değil.

1.500 TL.

O zaman şöyle yap dostum. Elindeki DDR3 sistemi Letgo üzerinden sat. Sonra elindenki paraya ne kadar ekleyebilirsen, ona göre sistem önerisinde bulunalım.

Kesinlikle bunlar neredeyse 2015 yılının falan parçalarıdır o yüzden sıfır bulunmaz. Ekran kartı dışında işinize yarayan parçaları ayırın sistemden ve R5 2600 B450 S2H 16 GB RAM'li bir sistem kurun bence. (bütçe yeterse 3600 süper olur) GTX 970 hala geçerli bir kart zaten.

Kesinlikle bunlar neredeyse 2015 yılının falan parçalarıdır o yüzden sıfır bulunmaz. Ekran kartı dışında işinize yarayan parçaları ayırın sistemden ve R5 2600 B450 S2H 16 GB RAM'li bir sistem kurun bence. (bütçe yeterse 3600 Super olur) GTX 970 hala geçerli bir kart zaten.

Yorumun için teşekkür ederim. Söylediğin parçalar bütçemi aşıyor şöyle bir bakınca anlaşılan belli bir süre yine kendi sistemimde kalacağım :D

Geri
Yukarı