i5 4460 ve GTX760 sistem uyumlu mu?

Sabri35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim kafamda orta seviye bir oyun PC'si var. Sistem bu, kasayı önceden almıştım zaten kasa " Zalman Z3 Plus ATX Pencereli " kasa. Bu sistemin soğutma durumu nasıl olur ekstra soğutmak için fan falan almam gerekiyor mu? Parçalar birbirine uyuyor mu bide hangi oyunları hangi düzeyde açar söylerseniz sevinirim. :)

Qg29vj.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Xeon sağolasın bi bakayım eklerim eyvallah.

Akif ben oyun PC'si olsun istiyorum. SSD'yi çıkartınca performansı düşer ben 8 GB'lik bi sistem istiyorum. :) Sağol.

İşlemcinizin çarpan kilidi kapalı ancak Z97 çipsetli bir anakart almışsınız. Bütçeniz o kadar da yüksek değil ve SSD oyun bilgisayarında olması zorunlu olan bir parça değil. Ayrıca elinizde Monitör var mı? varsa marka ve modeli nedir?

Sen bir oyun bilgisayarı topluyorsun. Anakartın oyun performansına etkisi yok. SSD'nin oyun performansına bir etkisi yok. Oyunlar şuan 4Gb bellekten fazlasını kullanmıyor. 8Gb almanın performansa etkisi yok. Oyun performansına en çok etki eden donanım ekran kartı. Buda bütün donanımlardan olabildiğince kısıp ekran kartına yüklenmen gerektiğini gösteriyor.

Monitörüm var Casper 21'nch ben 8 gblik ram li 2 gblik ekran kartlı bi pc istiyorum ve ssd olması lazım içinde Technopatın videolarını izlemediniz mi Gta 5 için pc toplama vs orda Recep abi bir oyun bilgisayarı topluyorsanız ssd şart diyor iyi izleyin sistemi onun üzerine yüklicem hızlı açılsın diye ve ekran kartı güzel ben uyumlumu diye sordum ordaki parçaların hepsi uyumluysa alcam

1- Ekran kartının performansı GB değerine bağlı değildir. Önemli olan GPU dur.
2- @Recep Baltaş ın dediği doğru, fakat 3500-4000 TL lik bir sistemde. 2500 TL lik sisteme SSD için ekran kartından kısılmaz. Ayrıca Recep Baltaş bu mesajımı okudu ise bana hak verir diye düşünüyorum. SSD sonra da alınabilir.

Arkadaşım çok büyük hata yapıyorsun. Bunca. İnsan söylüyorsa dinlemelisin. Burdaki her insan bilgili. 2gb ram diye pc önercek değiller. Bu pc ile oyun oynamak yerine Gtx 970'le oynarsan çok daha performans elde ediceksin. Fakat illa bunu alacağım diyorsan bişey yapamayız. Ama hata ediyorsun bana göre.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı