i5 4460 yerine i7 4790K takmak bir şey değiştirir mi?

• Konuyu başlatan Swixy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 309

Swixy

Picopat
Daha fazla  
R9 380 i5 4460 16 GB RAM sistemim var. İşlemciyi i7 4790K ile değiştirmem mantıklı olur mu? Performans artar mı para boşa gider mi ?

Değiştirir. Günümüzde yeri olmayan 4/4 yapıdan hala iş gören 4/8 yapıya geçeceksin, ki 4790K DDR3'ün tartışmasız en iyi işlemcilerinden birisidir.

Ya onu alacaksın ya da DDR4'e en az Ryzen 3000 ve Intel 10. nesil ile geçeceksin.

Bir hesap yapsak anakartı DDR4'e geçirip işlemciyi değiştirsek bendeki H81 i5 4460 16 GB RAM'i satıp yeni parcalar alsak ne kadar ödemem gerekir acaba?

Yani hocam performans tabii artar ama üstüne biraz daha para koyup çok daha iyilerini alabilirsin.

DDR3 sistemin en yüksek işlemcisi 4790K başka yok ki.

Bir hesap yapsak anakartı DDR4'e geçirip işlemciyi değiştirsek bendeki H81 i5 4460 16 GB RAM'i satıp yeni parcalar alsak ne kadar ödemem gerekir acaba?

DDR3 sistemin en yüksek işlemcisi 4790K başka yok ki.

Hocam DDR4'e geçebilirsiniz ekonomik durumunuz elverişliyse.

DDR4 parçaları da ikinci el toplayacağını varsayarsak sattıklarının üzerine aşağı yukarı 2500 TL civarı ekleyerek halledersin diye düşünüyorum.

Performans artışı olur tabii ki ama overclock yapmayacaksınız gerek yok k olan işlemci almaya.

Hocam DDR4'e geçebilirsiniz ekonomik durumunuz elverişliyse.

Hiç DDR4 piyasasını anakartlarının hangi işlemciyle uygun oldugunu vesaire bilmiyorum ki ya

Performans artışı olur tabii ki ama overclock yapmayacaksınız gerek yok k olan işlemci almaya.

Overclock yapınca işlemciye bir sorun olur mu? Bir de kaç FPS arttırki overclock ile

DDR4 parçaları da ikinci el toplayacağını varsayarsak sattıklarının üzerine aşağı yukarı 2500 TL civarı ekleyerek halledersin diye düşünüyorum.

Peki DDR3 kaç sene daha kullanılır?

Yeni konular

Geri
Yukarı