i5 4460 + Z97 PC Mate + GTX970 Sistem

MSI H97-G43 + GALAX GTX 970 EX OC uyumsuzluğu...
Sizin ekran kartınız da sorun çıkarabilir... (daha doğrusu anakart)

Dosya Ekleri

• IMG_5814.JPG
    IMG_5814.JPG
    309,8 KB · Görüntüleme: 329
Benim söylediğim H97-G43. Fakat ben yinede Z97 PC Mate alayım. Hem ileride belki "k" ibareli bir işlemci alırım.

Benim söylediğim H97-G43. Fakat ben yinede Z97 PC Mate alayım. Hem ileride belki "k" ibareli bir işlemci alırım.
Ben anakart olarak bunu tercih ettim. K ibareli işlemciler için uygun overclock yapılabilir. Bildiğim tek eksiği boadwell desteği olmaması. Onun da bios update ile olabileceği iddia ediliyor. (iddia sadece)

www.vatanbilgisayar.com: Msi Z87-G45 Gaming İntel Z87 Soket 1150 Ddr3 3000Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

İzledim zaten . Adamın boşuna masraf yapmasına gerek yok. 80+ kaliteli bir güç kaynağı alıp GTX 770 'e neden düşsün ?
İzlemişsin ama tam anlayamamışsın sanırım. 80 plus sertifakası olmayan bir güç kaynağı kar etcem derken zarar ettirebilir. Ayrıca ekran kartından kısmasına gerek yok. 550w da rahatlıkla bu sisteme yeter.

Doğrusu bu olur. 97 serisinden aşağıya düşme.

Bana kalırsa H81 çipset al. İşlemci rahat 4-5 yıl götürür.
Ben de başta öyle düşünüyordum. Fakat bana en büyük sorunu çıkaran 2 ram yuvası oldu. İleride ram eklemek istediğimde birini atmam gerekecekti sorun çıkaracaktı.

Arkadaşlar birde en tedirgin olduğum şey i5 4460 ve GTX 970'in darboğazı yanında 1440x900 monitör yüzünden darboğaz olması. Yani şöyle yabancı forumlarda i5 4460 ve GTX970 1080P ve üstünde darboğaz olmayacağı söyleniyor. Sırf 70 TL kısayım diye oyun zevkimden olmayayım sorun çıkaracaksa. i5 4590 alayım.

Ben anakart olarak bunu tercih ettim. K ibareli işlemciler için uygun overclock yapılabilir. Bildiğim tek eksiği boadwell desteği olmaması. Onun da bios update ile olabileceği iddia ediliyor. (iddia sadece)

www.vatanbilgisayar.com: Msi Z87-G45 Gaming İntel Z87 Soket 1150 Ddr3 3000Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Bütçeyi sonuna kadar zorlamış olmasam yanındaki mouse hediyesiyle beraber ben de çok istedim. Ancak yapacak bir şey yok. :(

Arkadaşlar birde en tedirgin olduğum şey i5 4460 ve GTX 970'in darboğazı yanında 1440x900 monitör yüzünden darboğaz olması. Yani şöyle yabancı forumlarda i5 4460 ve GTX970 1080P ve üstünde darboğaz olmayacağı söyleniyor. Sırf 70 TL kısayım diye oyun zevkimden olmayayım sorun çıkaracaksa. i5 4590 alayım
Darboğazın monitörle alakası yok. Alabiliyorsan 4590 alman daha iyi olur tabi.

Ben de başta öyle düşünüyordum. Fakat bana en büyük sorunu çıkaran 2 ram yuvası oldu. İleride ram eklemek istediğimde birini atmam gerekecekti sorun çıkaracaktı.

Arkadaşlar birde en tedirgin olduğum şey i5 4460 ve GTX 970'in darboğazı yanında 1440x900 monitör yüzünden darboğaz olması. Yani şöyle yabancı forumlarda i5 4460 ve GTX970 1080P ve üstünde darboğaz olmayacağı söyleniyor. Sırf 70 TL kısayım diye oyun zevkimden olmayayım sorun çıkaracaksa. i5 4590 alayım.

Bütçeyi sonuna kadar zorlamış olmasam yanındaki mouse hediyesiyle beraber ben de çok istedim. Ancak yapacak bir şey yok. :(

Vatandan değil ama yazmadan duramıcam maksat iş görülsün. Bu şekilde 50 TL fark eder sadece :)
(n11 harici hediye çeklerini dikkate almayın ben alırken vardı ama şimdi olmayabilir)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 425
Tamam teşekkürler. Fakat almasam da ben darboğaz olacağını düşünmüyorum. Birkaç kişinin fikrini de almak isterim. Sizin fikriniz nedir? Darboğaz olur mu?
Hayır olmaz kafan rahat olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı