i5-4570 sistem yükseltme

erdemas

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Şu andaki sistem:
  • 4 GB RAM
  • AMD Radeon HD8540 Ekran kartı
  • Intel Core i5 4570 4 çekirdekli işlemci
  • 500 GB SSD
Bu sistemin yerine ne ile değiştirebilirim?

Bende satmayı düşünüyorum fakat içinde tia portal, autocad, visual studio var o yüzden değişim yapacağım

Güç kaynağınız kaç Watt? Ekran kartından anlaşılacağı üzere büyük ihtimal hazır bir sistem kullanıyorsunuz. İlk tavsiyem aynı nesilden gidilecekse işlemciyi i7 4790'a ve Ram'i minimum 8'e yükseltin. (Ağır iş yapacaksanız 16'dan şaşmayın günlük kullanımda etkili) Ekran kartı yenilemesini de işin içine katarsak iyi bir süre sizi taşır bu sistem.

Güç kaynağınız kaç Watt? Ekran kartından anlaşılacağı üzere büyük ihtimal hazır bir sistem kullanıyorsunuz. İlk tavsiyem aynı nesilden gidilecekse işlemciyi i7 4790'a ve Ram'i minimum 8'e yükseltin. (Ağır iş yapacaksanız 16'dan şaşmayın günlük kullanımda etkili) Ekran kartı yenilemesini de işin içine katarsak iyi bir süre sizi taşır bu sistem.
PC yi 2014 te aldık casper nirvana diye geçiyor ismi hazır Sistem mi oluyor bilmiyorum. Güç kaynağı yok
PC de AUTOCAD, visual studio, tia portal, ets 2 kullanacağım
Anakart zaten 16gb Ram 1tb bellek desteği var

PC yi 2014 te aldık casper nirvana diye geçiyor ismi hazır Sistem mi oluyor bilmiyorum. Güç kaynağı yok
PC de AUTOCAD, visual studio, tia portal, ets 2 kullanacağım

Anakart zaten 16gb Ram 1tb bellek desteği var
Muhtemelen 300W diye tahmin ediyorum. Genelde hazır OEM sistemler bu denli PSU'lar kullanıyor. Değiştirmeniz gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı