Çözüldü i5-4570 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yoshe

Picopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
120 GB HKVISION
Ekran kartı
4GB AMD RADEON (TURBOX)
Anakart
H85
İşlemci
İ5 4570
Bilgisayarla normal bir şekilde uğraştıktan sonra kapattım, 1-2 saat sonra bu olay başıma geldi. RAM'i söktüm taktım vs. ama fayda etmedi. Statik elektriklile alakalı bir sorun oldu galiba. Bilgisayarı kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda bilgisayar açılıp açılıp kapanıyordu. BIOS pilini söktüm taktım düzeldi ama halen ekranda görüntü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yapabilirim diyorsanız PSU kontrolü yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgisayarla normal bir şekilde uğraştıktan sonra kapattım, 1-2 saat sonra bu olay başıma geldi. RAM'i söktüm taktım vs. ama fayda etmedi. Statik elektriklile alakalı bir sorun oldu galiba. Bilgisayarı kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda bilgisayar açılıp açılıp kapanıyordu. BIOS pilini söktüm taktım düzeldi ama halen ekranda görüntü yok.

BIOS'a giriyor mu peki.

RAM'leri bir silgeyle sil altın kısımlarını sonra BIOS bilini çıkar 10 dakika falan o sırada bilgisayardaki tüm fişleri çekmiş ol ve kasanın açma düğmesine 5-10 kez bas.

Her şeyi yaptım yalnız PSU çok tozlu nasıl giderebiirim?

BIOS'a giriyor mu peki.
Ekran gelmiyor

RAM'leri bir silgeyle sil altın kısımlarını sonra BIOS bilini çıkar 10 dakika falan o sırada bilgisayardaki tüm fişleri çekmiş ol ve kasanın açma düğmesine 5-10 kez bas.
İşe yaramadı

Ayrıca düzelme ekranda olmadı statik eleltirikten dolayı fanlar dönüp kapanıyordu

Dosya Ekleri

• IMG_20230429_125750.jpg
    IMG_20230429_125750.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Jumper ile BIOS sıfırlama deneyin.

Jumper ile BIOS sıfırlama deneyin.

Hocam başka yöntem verseniz

Hocam başka yöntem verseniz.

Anakarttaki ekran kartını işlemci fanının kablosunu yani anakarta bağlı kablo olmasın kasa kabloları önemli değil onlar kalsın diğer anakart güç girişi işlemci güç girişini çıkartın ve kasanın düğmesin 5 10 kez basın.

Her şeyi yaptım yalnız PSU çok tozlu nasıl giderebiirim?

Ekran gelmiyor.

İşe yaramadı.

Ayrıca düzelme ekranda olmadı statik eleltirikten dolayı fanlar dönüp kapanıyordu.

RAM'leri tek tek dener misin?

Geri
Yukarı