i5-4570 ve GTX 1050 Ti sistem RDR 2'de kapanıyor

madlyn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce RDR 2 aldım ve bugün oynamaya başladım. Bilgisayarda da aniden kapanmalar olmaya başladı. Herhangi bir şey olmuyor sadece kapanıyor oyunu oynarken. Yükte işlemci ve ekran kartı 60-65 derece. Sadece RDR 2'de kapanıyor.
i5-4570 3.2 GHz.
MSI GTX 1050 Ti.
2x8 DDR3 1600 MHz RAM.
Xigmatek 400W PSU.
Kingston HyperX 240 GB SSD (Windows ve oyun burada kurulu)
Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce RDR 2 aldım ve bugün oynamaya başladım. Bilgisayarda da aniden kapanmalar olmaya başladı. Herhangi bir şey olmuyor sadece kapanıyor oyunu oynarken. Yükte işlemci ve ekran kartı 60-65 derece. Sadece RDR 2'de kapanıyor.
i5-4570 3.2 GHz.
MSI GTX 1050 Ti.
2x8 DDR3 1600 MHz RAM.
Xigmatek 400W PSU.
Hocam PSU'dan kaynaklanabilir.

Hocam, kapanma sorunu genelde güç yetmediği için olur. Normalde iyi bir 400W bu sistemi besler. İmkanınız varsa farklı bir PSU ile deneyin.

i5-4570 3.2 GHz.
MSI GTX 1050 Ti.
2x8 DDR3 1600 MHz RAM.
Xigmatek 400W PSU.
Hocam DX12 olarak mı oynuyorsunuz VULKAN da mı ?

Olay görüntüleyicisinden RDR 2 yazana bakın neden kapandığına. Belki yazıyordur hatasıyla birlikte.
Olay görüntüleyicisi yaz başlata sonra hata yazan kısma gir. Son saat yazan yerden 1 yazana iki kere tıklayıp gir. Zaten eğer RDR 2'nin hatasıysa neyle ilgili olduğu yazar niye kapandı falan diye.

Olay görüntüleyicisinden RDR 2 yazana bakın neden kapandığına. Belki yazıyordur hatasıyla birlikte.
Olay görüntüleyicisi yaz başlata sonra hata yazan kısma gir. Son saat yazan yerden 1 yazana iki kere tıklayıp gir. Zaten eğer RDR 2'nin hatasıysa neyle ilgili olduğu yazar niye kapandı falan diye.
Yazmıyor malesef.
Şimdi yine kapandı. Hata kısmında değilde önemli kısmında kernel-power yazıyor. PSU'dan yani. PSU değiştirmeden grafik düşürerek bu sorunu çözebilir miyim? Başka bir yolu var mı?

Son düzenleme:
Kernel Power 41 mi yazıyor? Fotoğrafını çekip buraya koyarsanız internette yazan çözümler ile çözmeye çalışabiliriz. İllaki güç kaynağı ile alakası yok çünkü bende de aynısı olmuştu başka bir şey ile çözmüştüm.

Kernel Power 41 mi yazıyor? Fotoğrafını çekip buraya koyarsanız internette yazan çözümler ile çözmeye çalışabiliriz. İllaki güç kaynağı ile alakası yok çünkü bende de aynısı olmuştu başka bir şey ile çözmüştüm.
Evet hocam. Dünden beri yerli yabancı her foruma baktım. Kimi anakart ses sürücüsünu kapatınca düzelmiş kiminin internet kablosu değiştirince kiminin de ekran kartını temiz kurulumla yükleyince düzelmiş. Ancak ben ne denediysem olmadı. Dediğim gibi baska hiçbir şeyde bu sorun olmuyor. Yabancı forumlarda benim gibi RDR 2 sırasında kernel hatası alanlar olmuş (daha iyi sistem ve PSU ile). Şuan format attım ve oyunu yedekten yüklüyorum.
Sizin sorun nasıl çözüldü?

Bende aygıt yöneticisinden ses, video ve oyun denetleyicileri kısmından Realtek sürücülerini kaldırdım öyle geçmişti sanırım. Başka bir şey yüzünden de geçmiş olabilir bilmiyorum.

Geri
Yukarı