i5 4590 Aşırı Isınma Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuya girmeden söylemek isterim ki bu sorunu termal macun vb. şeylerin geçireceğini düşünmüyorum. Oyunlarda anlık FPS düşüşleri oluyordu, bunun sıcaklıktan kaynaklandığını düşündüm.

Öncelikle ekran kartı sıcaklığına baktıgımda oyundayken 20-30 civarıydı, bunda problem yok ancak işlemci sıcaklığını Aıda64 vb programların hepsiyle ölçtüğümde işlemci 75-80 derecenin altına hiç inmiyordu. Fanlarda problem yok hepsi çalışıyor, sorunun çözümü nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuya girmeden söylemek isterim ki bu sorunu termal macun vb. şeylerin geçireceğini düşünmüyorum
Düşünseniz iyi olur, zira kaliteli termal macun, düzgün kablolama, iyi hava akışı ortalama 10-15 derece fark yarattığına bizzat şahit olucaksınız. Bu arada soğutucu bloğun üstüne yapışmış tozlarıda temizlemenizi öneririm. Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz ?

İşlemci macununu değiştirmeniz çözecektir durumu. Neden değiştirmemekte karşısınız anlamadım? Isıdan dolayı FPS düşmeleri oluyor. Temiz bir macun değişimi yapmayacağınız sürece kolay kolay ısıyı düşüremezsiniz.

Tam yükte 80 derece sıcaklık kritik bir değer değil ve 80 derece sıcaklık 4590'ın çekirdek frekanslarını düşürmez. Arkadaşların önerdiği yönergeleri izleyin sıcaklık mutlaka düşecektir. Stok fan mı kullanıyorsunuz?

Ayrıca sistem özelliklerini detaylı bir şekilde yazıp drop yediğiniz oyunları belirtin.

fps drop bütün oyunlar diyebilirim lol cs go pubg tarzı oyunlar stok soğutucu kullanıyorum ama önceden bu yoktu 1 2 ay önce birden bire olmaya başladı yardımcı olursanız sevinirim termal macunu deniyeceğim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı