Yeni İşlemcinin Aşırı Isınma Sorunu

Hybrid Theory

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Sorun tam olarak şöyle; kendi bilgisayarım bozulmuştu ve bir arkadaşım bana bilgisayar vermişti. Anakartı G41 yonga setinden olduğu için AliExpress'den C2Q Q9400 işlemci almıştım ve bugün taktım bilgisayara, bir de bende CM Mastergel Pro vardı ama bittiği için işlemcinin yanında gelen macunu kullandım. Sonrasında ise soğutucuyu vs. takıp bilgisayarı açtım (soğutucu, Foxconn'un ne olduğu bilinmeyen modeli). MSI Afterburner'ı açıp oyun girmeye çalıştım ve sonuç tam anlamıyla ortadaydı. C2Q işlemcilere BIOS update yapılıyor muydu yoksa ben mi yanılıyorum, çünkü bu sorunu genelde Xeon işlemci alanlar yaşıyordu.

Sistem:
*Intel C2Q Q9400 işlemci
*ECS G41T-M7 anakart
*8 GB DDR3 ram
*GTS 250 ekran kartı
*CM RS-500-PCAP-I3 500w güç kaynağı
*Samsung 500 GB HDD

Yarın kendi soğutucum olan Xigmatek Dark Knight'ı kullanacağım ve bu kasadakileri söküp kendi kasama takacağım (CM Elite RC-430). Bu arada Q9400 4 çekirdek, kasanın eski işlemcisi olan E6500 varken de MSI Afterburner'ı kullandığım için sadece 2 çekirdeği açıktı. Şu an hâlâ bilgisayarı açabiliyorum ama uzun kullanamıyorum, kapatıyor kendini.
1555356044149.jpeg

Biraz geç cevap veriyorum konuya ama daha yeni bu sorunu çözdüm:

Diğer forum siterinde de benim yaşadığım sorunu yaşayanlar olmuş. Bazılarında direk PC açılmamış. Sorunu ise işlemciyi birkaç kez tak çıkarla düzeltmişler. Ben de geçen çarşamba yine işlemciyi tak çıkar yaptım ve Q9400'ı en son takışımda sorun düzeldi. Eski işlemciye kıyasla performans artışı fazlasıyla oldu. Hatta Sapphire HD 6570 ile Dying Light'ı 720p en düşük ayarda 25-30 FPS arası oynayabiliyorum. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.
Yok canım ne geç cevap vermesi. Altı üstü 41 gün yani :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı