i5-4590 boşta 100 derece oluyor

hendrix

Centipat
Birkaç gün önce bilgisayarın durduğu yükseltiden düşmesinden sonra bilgisayarın performansı gözle görülür derecede düştü. Oyunlarda drop yiyor ve tarayıcımda gezinirken kasıyordu sebebini bulmak amacıyla PC'nin içine baktığımda CPU fanının iki bacağının çıkık olduğunu gördüm fakat fan hala çalışır durumdaydı. HWMonitor indirdiğimde boşta 99 dereceyi görüyorum ve aklıma yeni fan almaktan ve macun değiştirmekten başka seçenek gelmedi. Sizce ne yapabilirim?

Fanı sağlam bir şekilde yerine oturtmaya çalışın. Ayaklarında sıkıntı yoksa işe yarayacaktır. Belki macun da değiştirmek gerekebilir. Havada durduğu zamanda macun donmuş olabilir.

Birkaç gün önce bilgisayarın durduğu yükseltiden düşmesinden sonra bilgisayarın performansı gözle görülür derecede düştü. Oyunlarda drop yiyor ve tarayıcımda gezinirken kasıyordu sebebini bulmak amacıyla PC'nin içine baktığımda CPU fanının iki bacağının çıkık olduğunu gördüm fakat fan hala çalışır durumdaydı. HWMonitor indirdiğimde boşta 99 dereceyi görüyorum ve aklıma yeni fan almaktan ve macun değiştirmekten başka seçenek gelmedi. Sizce ne yapabilirim
Yeni fan alıp macun değişitirmek en mantıklısı bence.

Birkaç gün önce bilgisayarın durduğu yükseltiden düşmesinden sonra bilgisayarın performansı gözle görülür derecede düştü. Oyunlarda drop yiyor ve tarayıcımda gezinirken kasıyordu sebebini bulmak amacıyla PC'nin içine baktığımda CPU fanının iki bacağının çıkık olduğunu gördüm fakat fan hala çalışır durumdaydı. HWMonitor indirdiğimde boşta 99 dereceyi görüyorum ve aklıma yeni fan almaktan ve macun değiştirmekten başka seçenek gelmedi. Sizce ne yapabilirim?

Fan yerinden çıkmış dediğiniz gibi. Bu şekilde kullanmaya devam etmeyin zarar verirsiniz. Fan ayakları çıkmak yerine kırıldıysa fan değişimi gerekli. Fakat sadece çıktıysa termal macun yenileyip güzelce yerine oturtmanız sorunu çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı